Reklama

Rowerem przez Australię z Ryszardem Karkoszem. Dzień 31 z 89

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
02/10/2022 10:57
Ryszard Karkosz, zapalony rowerzysta z Jaworzna, wybrał się wraz z innymi fanami dwóch kółek do Australii. W 89 dni chcą razem pokonać całe wschodnie wybrzeże i część południowego Australii. Łącznie mają ponad 8 tysięcy kilometrów do przejechania. My z kolei będziemy publikować relacje pana Ryszarda z poszczególnych etapów podróży.
Poniżej relacja Ryszarda Karkosza z 31. dnia podróży – 4. dnia pobytu w Brisbane:

Pierwszy dzień nowego miesiąca nie zaczął się dla nas zbyt szczęśliwie. W nocy przelotnie padał deszcz a od rana już w sposób ciągły. Również prognozy krótkoterminowe nie nastrajały optymistycznie. Najbliższe dwa dni zapowiadały się deszczowe i o jeździe na rowerze w takich warunkach nie było mowy.

Mimo takiej pogody na pobliskiej plaży (Gawandii Beach) nie brakowało amatorów surfingu i windsurfingu, a także zwykłych wędkarzy przy moście na rzece Richmond. My korzystając z krótkiego "okna pogodowego" skoczyliśmy do pobliskiego marketu Woolworths (nasza Biedronka). Wielki sklep otwarty jest 7 dni w tygodniu od 7:00 do 21:00. Największym powodzeniem na zakupach cieszyły się owoce (banany, mandarynki), wędlina, napoje i oczywiście chleb. Ja kupiłem też spóźnione urodzinowe ciasto (sernik).

Po zrobieniu zakupów zmieniliśmy miejsce naszego postoju. O ile wczoraj spaliśmy przy plaży za mostem na rzece Richmond uchodzącej do oceanu, dzisiejszą noc spędzimy przed mostem, w parku (Commemoration Park). Co można robić na wyprawie w czasie niepogody? Czwórka - Grzegorz, Marek, Mietek i Stanisław Starszy - grała w karty, w tysiąca. Stanisław Młodszy odrabiał zaległości telefoniczne z Polską, a ja przeglądałem internet.

[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do