Po raz ósmy w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej odbywa się Festyn Elżbietański, z którego dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Około sześćdziesiąt osób wyjedzie na kolonię letnią.
Jak co roku na ten dzień przygotowano wiele atrakcji, z których gros odbywało się na placu przed kościołem. Nawet niepogoda nie zniechęciłam najmłodszych do wzięcia udziału w przygotowanych na ten dzień imprezach.Jedną z najbardziej obleganych konkurencji było przeciąganie liny, w której nawet nasza redakcja zdecydowała się wziąć udział. Zebrana na szybko drużyna na czele z księdzem proboszczem okazała się silniejsza. Jak zwykle największy tłok był w namiecie, gdzie dzieci mogły pomalować twarze a także zakupić cukierek z niespodzianką.Także lepienie w glinie miało swoje grono fanów.
Równolegle do imprez toczących się na placu pod kościołem na boisku przy ul. Koszarowej rozgrywano turniej piłki nożnej.
Organizatorzy zapraszają jeszcze na popołudniową część imprezy a więc na Mszę św. o godzinie 19-stej a także koncert tegorocznej gwiazdy Krystyny Prońko, który rozpocznie się o godzinie 20.30.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/0f/3a.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/0f/3a.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!