wtorek, 5 grudnia, 2023

Najlepsze firmy z Jaworzna – Przedsiębiorcze Jaworzno 2020

Strona głównaBiznesNajlepsze firmy z Jaworzna - Przedsiębiorcze Jaworzno 2020

Najlepsze firmy z Jaworzna – Przedsiębiorcze Jaworzno 2020

- Advertisement -

Zakończyła się kolejna edycja konkursu Jaworznickiej Izby Gospodarczej „Przedsiębiorcze Jaworzno”. 27 listopada poznaliśmy laureatów, były pozytywne emocje, ciekawe przemówienia, podziękowania, prezentacje wyróżnionych firm i sponsorów, a także liczna widownia. Tym razem jednak ze względu na pandemię, po raz pierwszy w historii, uroczystość miała wirtualny charakter. Transmisję mogliśmy śledzić na profilu facebookowym Jaworznickiej Izby Gospodarczej oraz jaw.pl.

Do finału konkursu kapituła w składzie: Mateusz Łętowski (prezes JIG), Wiesław Pieczonka (wiceprezes JIG), Wiesław Głowacz (skarbnik JIG), Jarosław Fudała (członek zarządu JIG), Marcin Koziarz (p.o. naczelnika Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej, przedstawiciel prezydenta miasta), Maciej Stanek (przedstawiciel wicemarszałka województwa śląskiego) oraz Stanisław Tokarski (wykładowca AGH i pracownik Głównego Instytutu Górnictwa), zakwalifikowała następujące podmioty:

W kategorii Firma Roku (firmy duże):
AUTO „FIKO” Sp. z o.o.,
Azot Biznes Park Sp. z o.o.,
badge4u – Wojciech Pawłowski,
RISER Sp. z o.o.,
KM System Sp z o.o – Portpress.

Azot Biznes Park
Badge4u
RISER

W kategorii Firma Roku (firmy małe):
Dobra Pralnia,
H2O Patryk Bem – Drozd bistro, Pizzeria Typ 00,
Paleta Diet Patrycja Kłósek,
Pizzeria Mattarello,
Prestige Garage Myjnia i Salon AutoDetailingu.

W kategorii Firma Rodzinna:
Gama Sp. z o.o.,
Hubertech sp. z o.o.,
Piekarnia Bigaj.

W kategorii Przedsiębiorca Roku (nagroda dla menedżera):
Michał Bogdański – Hubertech sp. z o.o.,
Sylwia Chełczyńska – Gama Sp. z o.o.,
Ewelina Jagielska – Niebo w Mieście Jaworzno.

Decyzją jury Firmą Rodzinną 2020 roku została Piekarnia Bigaj. Nagrodę odebrał Stanisław Bigaj z córką, zięciem i wnuczką. – Firmą rodzinną byliśmy od zawsze. Wspólnie z żoną i córką uruchamialiśmy nasz biznes, potem pojawił się zięć. Dziś piekarnią interesują się już trzecie pokolenie. Jestem spokojny o nasz zakład. Dziękujemy za to wyróżnienie, które docenia naszą wspólną pracę – powiedział założyciel firmy Stanisław Bigaj.

W zestawieniu mniejszych podmiotów najlepszą w kategorii Firma Roku okazała się Paleta Diet Patrycja Kłósek. – Jesteśmy zaszczyceni, trzecia nagroda JIG jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dziękuję wszystkim za to, że możemy się rozwijać. 2020 rok był trudny dla wszystkich, dla firm, dla klientów, jednak udało nam się rozwinąć nasze usługi on-line. Cały czas idziemy do przodu – mówiła właścicielka Patrycja Kłósek.

W kategorii duża Firma Roku zwycięzcą okazała się spółka Riser. – Był to rok pełen wyzwań i zmian. Dla nas stał on pod znakiem inwestycji w budownictwo ekologiczne. Budujemy obecnie zakład produkcji domów drewnianych, współpracujemy w tym obszarze m.in. z NCBiR. Również 2021 rok będzie okresem pełnym wyzwań. Dziękuję pracownikom, rodzinie oraz klientom za zaangażowanie i wsparcie – powiedział po ogłoszeniu wyników Piotr Góralczyk.

Były też wyróżnienia indywidualne. – Dziękuję za tę wspaniałą nagrodę. Jestem wdzięczny kapitule. Na pewno zmotywuje mnie to do dalszej pracy. Chciałbym jednak podkreślić, że wszyscy, którzy prowadzą działalność w tych trudnych czasach, zasługują na tytuł Menadżera Roku – mówił po otrzymaniu nagrody Menadżer Roku Michał Bogdański z firmy Hubertech.

Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Jaworzna Paweł Silbert, który podczas gali przyznał specjalną nagrodę dla firmy CASP System. Uzasadnił, że w panteonie jaworznickich firm są także takie, które są mniej znane w mieście. Nie oznacza to jednak, że nie odnoszą one sukcesów, także na skalę krajową. Warto takie podmioty poznać. Zdaniem Pawła Silberta – CASP System jest spółką niezwykle ciekawą i innowacyjną. Nagrodzona firma działa w obszarze automatyki przemysłowej, badań nieniszczących, aparatury badawczej oraz pomiaru i skanowania 3D. – Chciałbym podziękować za to wyróżnienie. Jestem wdzięczny również współpracownikom. Innowacje są dla nas bardzo ważne, współpracujemy z zagranicznymi firmami, których jesteśmy przedstawicielem. Wspieramy klientów, pomagając im poprawić jakość produkcji – mówił po ogłoszeniu wyników prezes Krzysztof Kossowski.

W tym roku nowością w projekcie „Przedsiębiorcze Jaworzno” był konkurs dla uczniów, w którym zaprezentowali oni swój pomysł na biznes. Zwycięzca otrzymał nagrodę imienia Jerzego Zamarlika, wieloletniego prezesa JIG, który był patronem lokalnej przedsiębiorczości w Jaworznie i w swoim życiu zawsze stawiał na młode talenty. Na konkurs przysłano wiele ciekawych prac dotyczących biznesu. Laureatką trzeciego miejsca została Aleksandra Osmęda. Na drugiej pozycji znalazła się Aleksandra Wójcik. Zdobywcą pierwszego miejsca został Igor Szuba, jury nagrodziło go za pomysł na mechaniczne klawiatury.

Projekt został też wsparty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Podczas gali wystąpił wicemarszałek Dariusz Starzycki. Wydarzenie było częścią Dni dla Biznesu, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i JIG, dlatego zostały również zaprezentowane firmy, które wykazały się dobrą współpracą w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych. Sponsorem konkursu był bank PKO BP.

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...