Zapowiedziano kolejną jaworznicką manifestację w ramach Strajku Kobiet.

REKLAMA

Manifestację zapowiedziano na 24 lutego, godzinę 10 – wtedy to w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie przy ul. Narutowicza 1 rozpoczną się przesłuchania osób podejrzanych o organizację 4 marszów w ramach jaworznickiego Strajku Kobiet. 

Osoby wytypowane przez policję jako organizatorzy manifestacji mogą odpowiedzieć za złamanie rządowych obostrzeń pandemicznych.

Więcej o sprawie:

44 KOMENTARZE

 1. To, że będą jakieś restrykcje i szykany względem organizatorów protestów było pewne jak lokata w szwajcarskim banku. Dziwi mnie tylko fakt, że dzieje się to tak późno. Może to daleko idące porównanie, ale dawno, dawno temu w odległych Chinach jakiś czas przed dobrze znaną Rewolucją Kulturalną ogłoszono kampanię pod hasłem – Niech rozkwita sto kwiatów, niech współzawodniczy sto szkół. Szczegóły nie tylko w Wikipedii. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z historii. Rzecz w tym, że ci, którzy w rozumieniu władzy „przegięli w krytyce” zaczęli znikać. Wówczas ówczesny władca Chin wyjaśnił powód takiego postepowania w związku z tą kampanią – przecież należało trującym chwastom pozwolić wyrosnąć, aby lud zobaczył to plugastwo, zaś trujące chwasty można wyrwać i zużyć na nawóz.

 2. Trochę mi to zajęło. Musiałem sobie to jakoś poukładać. Zatem zanim odpowiem przytoczę te zapewne dobrze znane ci słowa Jezusa Chrystusa z Ewangelii według świętego Mateusza. 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
  Zatem, skoro ja według ciebie jestem PISofobem, to zapewne szanowny pan jest PISoholikiem. A poza tym, poza jednym przypadkiem nie mam nic przeciwko Julkom, jak to się raczyłeś wypowiedzieć na wstępie.
  W kwestii narażania się na śmieszność. Jak by to powiedzieć jestem na rozmaite inwektywy względem mojej osoby za głoszone przez siebie poglądy równie odporny jak kaczka na oblewanie jej wodą. A że przeciwieństwa się przyciągają to zapewne jesteśmy skazani na siebie i proszę się do tego przyzwyczaić.

 3. Błąd w rozumowaniu. Z faktu ,że Pan cierpi na pisofobie nie wynika bym ja był fanem PISu, chociaż popieram wiele z jego poczynań . PIS jest silny słabością opozycji która totalnie odleciała.
  Jeśli Panu podobają się nierozgarnięte Julki ,które wykrzykują wulgarne hasła i plują na Kościół to ja nic na to nie poradzę .To kwestia smaku , jakby to ujął Herbert.
  Ja się nie muszę do niczego przyzwyczajać , jestem przyzwyczajony do tego że w mojej Ojczyźnie żyją ludzie którzy ją szczerze nienawidzą jak i tacy dla których los Polski jest im obojętny .Są też tacy co nie żyją w Polsce ale w „Tymkraju”. Tak tu jest było i jeszcze długo będzie więc to nihil novi sub sole.
  Proszę też o wskazanie belki której nie widzę . A tak nawiasem mówiąc ,najczęściej cytatami z Ewangelii posługują się zaciekli wrogowie Pana Boga ,to jakaś dziwaczna maniera.

   • 1/”Pincet” plus
    2/ Pogonienie vatowskich złodziei
    3/polityka niezależna od Niemiec i Rosji
    4/ próby reform sądownictwa ,które jest niewydolne ,upolitycznione i poza jakąkolwiek kontrolą społeczną
    5/prowadzenie polityki w duchu patriotycznym, niepodległościowym
    6/podoba mi się wszystko co robi PIS a co krytykuje lewactwo odsunięte od koryta
    7/próba reform rynku medialnego zdominowanego ideologicznie przez „postępowców” zaś finansowo i kapitałowo zależnych od Niemców
    8/podoba mi się jak Kaczor Dyktator rozgrywa takich „mężów stanu ” jak Budka et consortes/wystarczy ,że pozwala im mówić a sam „nienawistnie milczy”/
    9/PIS przywrócił godność Polakom ,których poniżają „młodzi , wykształceni(po zaocznym zarządzaniu i marketingu/ z dużych ośrodków /jak poststalinowska Warszawka/
    10/Najbardziej jednak cenię w PIS to ,że sprowadził tzw siły postępu do stanu bezsilności i głębokiej frustracji

    PIS ma wiele słabości ale obecnie pozostaje dla Polaków opcją bezalternatywną, która wygrała 7 wyborów z rzędu i wg sondaży wygra kolejne ,no cyba że opozycja zrozumie czemu Polacy ich nie chcą .

    • Siwy !
     Napisz jeszcze jako to wpłynęło na twoje życie. Bo wielu to pogorszyło. Tzw. reforma sądownictwa wydłużyła bieg spraw a twoje „pincet” powodowało,że matki jeździły po mieście bo kto inny przyjmował wnioski a kto inny wypłacał. Polityka niezależna ? Jaka ? Polska leży między tymi krajami i nic tego nie zmieni. Nie może współpracować tylko z… bo nie da się. Sąsiadów też szybko nie zmienisz. Lech Kaczyński współpracował.

     • Na moje życie to wpłynęło w o tyle że wreszcie żyję w wolnej Polsce, o której marzyły całe pokolenia patriotów. Mijasz się z prawdą co do reformy sądów. Po pierwsze jeszcze daleko do zakończenia zmian po drugie wcale nie wydłużono biegu spraw.. Czy matki jeździły czy nie to ja nie wiem .Wiem natomiast ,że byt wielu rodzin się poprawił, a wasz guru od finansów mówił, że „piniędzy ni ma i nie będzie”.To że Polska leży między dwoma nieprzyjaznymi nam nacjami to wiemy .Istotne co z tym robimy .Czy realizujemy ich interesy w naszym kraju czy też dbamy o polską racje stanu.

 4. „2/ Pogonienie vatowskich złodziei”
  Podaj przykłady skazych przez sądy
  „9/PIS przywrócił godność Polakom ,których poniżają „młodzi , wykształceni(po zaocznym zarządzaniu i marketingu/ z dużych ośrodków /jak poststalinowska Warszawka/”
  Podaj przykład państwa, które nie naciska na młodych zdolnych i nie zachęca ich do nauki. Również do wymiany starych kadr na…

 5. Sprawdź o ile zwiększyła się wykrywalność tego typu przestępstw . Zapytaj prokuratora lub policjanta jako praktyków to ci powiedzą jak jest . Nie próbuj mnie przekonać że jest inaczej ,bo akurat w tej dzeidzinie wiem o czym mówię.
  A co do” młodych wykształconych z dużych miast” to chyba nie zrozumiałeś ironii.

  • Siwy !
   Sam sobie sprawdź. Ministerstwo podaje oficjalne dane z 2017 roku. Chyba ktoś nie wie o czym mówi. Cytat z internetu :”Ile trwają postępowania sądowe w Polsce? Średni czas postępowania sądowego wynosił ogółem 5,4 miesiąca w 2018 r. i był dłuższy o 1,3 miesiąca od średniego czasu postępowania sądowego w 2011 r.”

 6. Postępowania wydłużają się bo polska procedura karna i cywilna nie kieruje się zasadą szybkości procesu . Właśnie jeden z wątków zmiany prawa ma na celu przyspieszenie postępowań. Przyczyna wydłużania się postępowań ma też swoje żródło w ilości spraw które wpływają do Sądu .Tak więc operowanie tylko wskaźnikiem wydłużania postępowania nie daje obrazu sytuacji . Kibic 1957 za dużo czytasz GW i oglądasz TVN. Widać, że ci kłamcy granic nie znają. Za chwilę zaczną nam wmawiać że 500 Plus, dodatkowe emerytury, wzrost płac i niskie bezrobocie to też fatamorgana. I nie było zmiany, nie było odzyskania miliardów, nie było skokowej poprawy jakości życia polskich rodzin, nie było przekierowania do nich potężnego strumienia pieniędzy.
  Wróć do realnego świata .

  • ”Pincet” plus miał na celu zwiększenie dzietności, jak zwykle nie wyszło. W 2020 mamy 355tyś urodzin – najmniej od 2004. Ale wydatnie przyczyniło się do wzrostu inflacji co zmniejszyło realną wartość tego świadczenia.

   „polityka niezależna od Niemiec i Rosji” Szkoda że nie piszesz co to konkretnie znaczy i co mamy z tej „niezależnej polityki”?

   „próby reform sądownictwa ,które jest niewydolne ,upolitycznione i poza jakąkolwiek kontrolą społeczną” Te próby ładnie wypunktował NIK w swoim ostatnim raporcie – zjechał je tak że powinno to wywołać falę dymisji. Zresztą masz już upolitycznioną prokuraturę, nieudacznicy wierni partii na szczytach władzy ją całkowicie sparaliżowali. Ziobro ma pełną władze nad prokuraturą a np. największy przekręt finansowy gdzie tysiące ludzi nie mogą doczekać się sprawiedliwości. Prokuratura sobie nie radzi ze sprawą GetBack która normalnie powinna być załatwiona super szybko i jako sukces przedstawiona wyborcom.

   „prowadzenie polityki w duchu patriotycznym, niepodległościowym”
   Chodzi o obsadzane stanowisk nieudacznikami powiązanymi z PiSem? I np. zabijanie znanych na całym świecie polskich firm z długą historią jak Stadnina w Janowie? To jest ten duch niepodległościowego patriotyzmu? Komuniści jej nie dali rady a patriotom z PiSu wystarczyło klika lat. Pogratulować.

   „podoba mi się wszystko co robi PIS a co krytykuje lewactwo”
   Obrzydliwe lewactwo krzyczy żeby państwo wreszcie zaczęło walczyć z pedofilią w kościele. PiS nie robi nic i Tobie się to podoba. Straszne.

   „próba reform rynku medialnego zdominowanego ideologicznie przez „postępowców” zaś finansowo i kapitałowo zależnych od Niemców” Gdzie konkretnie widzisz tą Niemiecką dominację? W Polsacie i TVNie ? Nie pytam co to „postępowcy” rozumiem że wolisz „wsteczniowców”.

   „PIS przywrócił godność Polakom ,których poniżają „młodzi , wykształceni(po zaocznym zarządzaniu i marketingu/ z dużych ośrodków /jak poststalinowska Warszawka/”
   Konkretniej co to znaczy „przywrócił godność” czym to się objawiło?
   I zwróć uwagę że Kaczyński jest właśnie takim wykształciuchem z postalinowskiej Warszawk, z rodzicami w willi i na cieplutkich stanowiskach w najgorszych czasach komuny.

   „guru od finansów mówił, że „piniędzy ni ma i nie będzie” – o tak PiS to zmienił. Uruchamili drukarkę banknotów powodując najwyższą w europie inflację, której od lat w PL nie było. Już mamy obiegu banknot 500zł a mówi się o 1000zł, jak drukarzom z PiSu dobrze pójdzie za kilka lat będziemy zarabiali miliony.

   „Postępowania wydłużają się bo polska procedura karna i cywilna nie kieruje się zasadą szybkości procesu” – procedura była taka sama przed rządami PiS, a faktem jest że czas się wydłuża. Raport NIK podaje twarde dane dowodzące kompletnego dyletanctwa reformatorów, zresztą nie tylko w temacie czasu postępowań.

   „Właśnie jeden z wątków zmiany prawa ma na celu przyspieszenie postępowań” – który to wątek ? Na czym te zmiany miałby polegać? Na tym że członkowie i sympatycy PiS są zawsze niewinni a gdyby „upolityczniony” sąd był innego zdania to Prezydent ich uniewinni przed wydaniem wyroku jak Kamińskiego.

     • Po pierwsze nie mówimy o hasłach ale twardych liczbach ,wskażnikach ekonomicznych i porównujemy z tym co było za rządów fachowców z PO. Po wtóre nie mówię jak ja to widzę ale mówię jak jest .Poparcie PIS nie bierze się z powietrza, tylko z realnej i namacalnej rzeczywistości, którą ty nazywasz „przekazem partyjnym ” Pustymi hasłami . A Polacy wiedzą swoje i popierają PIS bo nikt im nie oferuje lepszej alternatywy. Wyborca jak widzi posła Pupkę ,czy Lempart czy też Jachirę to choćby nienawidził PIS to będzie na niego głosować . Mnie to martwi że PIS jest bezalternatywne i że brak opozycji z programem z wizją a jedynie są krzykacze pełni frustracji i nienawiści , którzy w swej niemocy i zapiekłości stają się żałośni i śmieszni.

    • Dokładnie. Mówimy o liczbach i faktach. A więc inflacji, skali rozkradania państwa na niespotykaną w historii skalę, obsadzaniu stanowisk nieudacznikami i zniszczeniami jakie powodują wśród firm i instytucji państwowych.

     • I zapomniałem o bezrobociu, obecnie poziom najwyższy od kilku lat i rośnie. To także osiągnięcie geniuszy z PiSu.

     • Dlaczego nieprzychylna PIS Unia ocenia bardzo dobrze stan naszej gospodarki . Czemu agencje ratingowe wysoko oceniają prowadzona przez „nieudaczników” z PIS politykę gospodarczą i finansowa państwa 6,2% wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2020 r a przykładowo w 2013 r gdy rzadzili „fachowcy z PO ” ponad 14 procent.
      Ja wiem wg Ciebie lepsze 14 za PO niż 6,2 za PIS . Inflacja na poziomie 2,6 jest bliska celu zakładanego przez NBP i nie budzi jakiegokolwiek niepokoju wśród analityków i przedsiębiorców.
      W październiku 2020 r wartość eksportu towarów z Polski po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 mld zł – wynika z danych NBP. Nadwyżka na rachunku bieżącym w perspektywie roku wynosi aż 3,5 proc. PKB.
      Co Tobie nie pasuje ? To są liczby a nie twoja alternatywna rzeczywistość wytworzona przez propagandę. Polska gospodarka ma się dobrze i jej wzrost pomimo pandemii nie jest zagrożony . Stanu naszej gospodarki mogą nam pozazdrościć kraje starej Unii ,natomiast tacy malkontenci jak ty żyjący poza realnym światem bedą nadal ignorować liczby i wskaźniki głosząc hasła o nieudacznikach z PIS

     • Co ma rok 2013 do dnia dzisiejszego? Chcesz historii? Proszę: bezrobocie za Kaczyńskich w 2006 było na poziomie 15,2 %.

      Inflacja nawet jak będzie na poziomie 4000% będzie wg Ciebie OK jeśli tylko NBP uzna że taki ma cel inflacyjny? Spytaj mamy co mogła kupić w zeszłym roku za 100zł, a na ile ta kwota starcza dziś. Spytaj też jak mają się wasze oszczędności.

      Tekst o nadwyżce w eksporcie skopiowałeś i jak zwykle nie rozumiesz co znaczy, skąd się bierze i czyja to zasługa.
      Opisz co ten rząd zrobił dobrze od początku do końca, a nie przywołuj osiągnięć sektora prywatnego, które rząd przypisuje sobie. Zastanów się też czy jesteśmy tanią siłą roboczą jak Chiny, czy może sprzedajemy innowacyjne wysokoprzetworzone towary jak Niemcy, bo oba kraje mają nadwyżki. I poczytaj też o metodologii liczenia, Polski Instytut Ekonomiczny wytykał w swoim czasie niezgodności w tym temacie.

      Nie podałeś prawie żadnej liczby, pokazałeś „PiSowską alternatywną rzeczywistość” w której kraje starej unii rzekomo nam zazdroszczą. Ciekawe czego. A jeśli jest tak super, to dlaczego rząd wprowadza i wymyśla nowe obciążenia żeby wycisnąć więcej kasy z obywateli.
      Zobacz dane które ostatnio rząd wysłał do EU, może zauważysz kreatywność w wypychaniu wydatków poza budżet centralny. Zastanów się dlaczego to robią.

     • Przekonałeś mnie ,jest żle . Kaczor Dyktator oszukał nas wszystkich oszukał wraz z kotem cały świat. Naprawdę bezrobocie jest na poziomie 100% ,mamy super inflacje , gadanie o nadwyżce eksportowej jest kłamstwem a w Polsce pod butem PIS panuje bieda i marazm . Proszę cię jednak nie mów tego głośno bo usłyszą to w Brukseli i na całym świecie a oszukane agencje ratingowe przestaną dobrze oceniać naszą gospodarkę . Proszę cię zachowaj te rewelacje w tajemnicy. Nie mów też o tym lekarzowi bo założy ci taki kaftanik bez rękawów.

     • Postanowiłeś tym wpisem udowodnić że czytanie ze zrozumieniem dla Ciebie jest zbyt trudne. Jeszcze raz prostym językiem :
      – mamy inflację najwyższą w europie
      – bezrobocie rośnie
      – nadwyżka eksportowa to nie jest osiągnięcie rządu, rząd tylko się tym chwali
      Co się wg Ciebie nie zgadza z rzeczywistością ? NIC !? To zastanów kto żyje w alternatywnej rzeczywistości i komu jest potrzebny kaftanik.
      I jeszcze raz, wyrosłem już dawno z piaskownicy kiedy brak argumentów zastępują wyzwiska i próby obrażania rozmówcy. Twoje próby obrażania mnie spływają po mnie jak po kaczce, tymi tekstami wystawiasz sobie sam świadectwo. Ciągle takie samo.

      Co do marazmu i biedy to Twoja ocena.
      Agencje ratingowe wg ciebie oceniają gospodarkę ?? Wiesz czego wynikiem jest końcowa ocena ? Jakie dane i skąd biorą do oceny ?
      Rozumiem że nie odniesiesz się do kreatywnej księgowości rządu, nepotyzmu, zarzynania firm itd Za trudne tematy i w TVPiS nie pokazali.
      Ciekawe co zrobią z gwiazdą Obajtka po upublicznieniu nagrań, pewnie Duda go ułaskawi.

     • A kto stwarza otoczenie prawne ,podatkowe i finansowe dla firm prywatnych i państwowych .Pewnie robi to opozycja np Nitras Scerba czy inny Budka . Czemu te firmy nie miały takiego eksportu w „złotych czasach Platformy”?

  • Oczywistą oczywistością jest ,że najpierw jest wspólnota rodzinna ,potem lokalna ,następnie narodowa a na końcu wyimaginowana wspólnota neokomunistycznej Unii ,która w obecnym kształcie nie ma nic wspólnego z zakładaną przez Roberta Schumana, przez Adenauera, czy Gasperiego. Dziś to jest Eurokołchz który niedługo się rozpadnie w drobny mak , jeśli się nie zreformuje i jeśli nadal ideologia komunistyczna będzie spoiwem tej organizacji.

 7. Jak zwykle bzdury i bełkot zasłyszany a nie zrozumiany. Za Adenauera itp to nie była Unia.
  A tak na marginesie wszystko ma być narodowe. A co z mniejszościami, które również w Jaworznie występują. Na Madagaskar jak przed wojną ?
  Szkoda dalej pisać bo pojemność serwera jest ograniczona.

  • Ja wiem wg Ciebie Adenauer, Schuman, czy Gasperi nie są ojcami założycielami Wspólnoty Europejskiej. Na pewno sądzisz ,że to Marks Lenin Stalin twórcami tej idei. . Kto ci powiedział ,że mniejszości nie mają praw w Wolnej Polsce ? Polacy zawsze byli tolerancyjni wobec obcych i tacy pozostają do dziś. Nie tolerujemy tylko komuchów przywleczonych z sowieckiej bolszewi. Nasza Ojczyzna została zainfekowana przez sowieckiego okupanta ,który wymordował polskie elity a do rządu wprowadził najgorszy element .Dziś resortowe dzieci sowieckich sługusów brylują w mediach vide Michnik/Szechter/ czy red. Morozowski /Mordka/ lub są politykami Stolzman czy Berman . Wobec takich zaprzańców Polacy są nietolerancyjni .

   • Czemu jest winny Adam Michnik, że ma przyrodnie i dużo starsze rodzeństwo ?
    Napisz do IPN i być może znajdziesz swoich krewnych podobnych. A jak możesz to na Madagaskar jak przed II Wojną. A co do mediów gdzie bryluje Michnik jak piszesz to poczytaj jak umiesz kto jest właścicielem tychże mediów.
    Pytanie kolejne ile komuchów przywleczonych według ciebie z bolszewii jeszcze żyje ?.

    • To standardowe zaburzenia u wiernych PiSowców, wymachują przyrodnim bratem Michnika przy byle okazji i myślą że kogokolwiek to interesuje.
     W tym samym czasie nie widzą tatusia Kaczyńskiego usadzonego w luksusie przez komunistów. Nie przeszkadza im Piotrowicza, Kryże i reszta śmietanki towarzyskiej PZPR w szeregach PiSu. Odpowiadają im takie elity doprawione postaciami Macierewicza, Piotrowicz itp. tuz intelektu i dobrego wychowania.

     Do tego pisowski-chrześcijanin Siwy w jednym wpisie pisze o tolerancji i wypomina pochodzenie żydowskie wymieniając nazwiska przodków. Wynika z tego że tolerancja dotyczy tylko swoich.

    • Co do Michnika Adama to działacz komunistyczny w Czerwonym Harcerstwie czyli był w walterowcach..Opierając się na wzorcach zaczerpniętych z książki radzieckiego pedagoga Antona S. Makarenki Poemat pedagogiczny (1932), walterowcy usiłowali realizować komunistyczny wzorzec wychowania kolektywnego, polegającego na ścisłym podporządkowaniu jednostki prawom ustalanym przez grupę rówieśniczą. Ojciec Adama Ozjasz Szechter członek Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy dążącej do przyłączenia Polski do Związku Sowieckiego . Tate Adama został skazany w tzw procesie łuckim w 1934 r za działalność przeciwko niepodległej Polsce. Mame Helena MichnikHelena , właściwie Hinde Michnik, później Hinda Michnik-Rosenbusch t polska historyk narodowości żydowskiej fałszująca polską historię, działaczka ruchu komunistycznego, członek PZPR. Miałem tą nieprzyjemność uczyć się z jej podręcznika tzw cegła ,zawierała odrażające kłamstwa . O bracie Stefanie zbrodniarzu szkoda wspominać . Michnika najlepiej scharakteryzował Herbert mówiąc iż „Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny ”.
     Co do tolerancji to zrozum ,że nie ma znaczenia czy Żyd Niemiec Rosjanin istotą jest to by chciał być Polakiem i by nie pluł na Ojczyznę w której mieszka. Bycie Polakiem to WYBÓR którego może dokonać każdy kto się z polskością identyfikuje .Tak było od zawsze i nadal jest w Polsce. Chyba nie muszę dawać ci przykładów ludzi pochodzących z innych nacji którzy byli lub są patriotami.

     • Jeśli nie ma znaczenia to po co z taką lubością przywołujesz żydowskie korzenie wymienionych osób? Dzieci mają odpowiadać za grzechy rodziców, brat za grzechy brata przyrodniego. Ale to samo nie ma zastosowania do „patriotów” jak Kaczyński, Macierewicz, Piotrowicz, Kryże itd.
      Jak pisałem tolerancja dotyczy tylko swoich.

 8. A jak myślisz geniuszu dedukcji czemu piszę o żydowskich korzeniach ? Słyszałeś pewnie co to żydokomuna.
  Pisanie o tym zjawisku nie ma nic wspólnego z nietolerancją . To tak jakby pisać o II wojnie nie wymieniając Niemców jako sprawców ale pisanie o nazistach. Mam wrażenie że nie o wszystkim cię uczono na lekcji historii a może uczyłeś się z podręcznika Heleny Michnik. Egzemplifikacją polskiego patrioty o korzeniach żydowskich jest Berek Joselewicz ,Krzysztof Kamil Baczyński, Gustaw Herling Grudziński i Bronisław Wildstein wielu wielu innych ,

  • Geniuszu o nie używanym rozumku, specjalnie dla Ciebie powtórzę : z tej jak to nazywasz „żydokonuny” wywodzi się wielu członków twojej uwielbianej partii i jakoś Ci to nie przeszkadza. Ciągle ten sam wybiórczy ogląd rzeczywistości wyryty przez TVPiS i przekaz partyjny.

  • Oj tam. To czysta weekendowa rozrywka.
   Bawi jego wybiórcze postrzeganie świata dodatkowo okraszone tą komunistyczną manierą wplatania „mądrych” słów w wypowiedzi. W większości tych słów nie rozumie, ale jest przekonany że brzmi mądrzej. Jak za czasów towarzyszy i w filmach Bareji 🙂 Siwy niby komuny nie lubi ale wtedy stworzone wzorce ceni i powiela, podobnie jak jego partia.
   A z określeniem jego wypowiedzi jako merytoryczne to pojechałeś, Siwy jeszcze „pomyśli” że to na poważnie.