REKLAMA

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Czworonogi wiernie towarzyszą swoim właścicielom w każdej chwili ich życia i niejednokrotnie stają się pełnoprawnymi członkami rodzin. Aby pies był zdrowy i mógł z radością przeżywać każdy dzień, należy zapewnić mu dobre pożywienie. Zwierzaki uwielbiają jeść a właściciele prześcigają się w poszukiwaniu różnego rodzaju psiego pożywienia, która zapewni ich pupilom wszystko, co im potrzebne.

  1. Jak powinien odżywiać się pies?
  2. Czy istnieją słodycze dla psów?
  3. Czy nagradzanie psa przysmakami jest dobrym pomysłem?

Zastanówmy się zatem, w jaki sposób powinien odżywiać się pies, aby był nie tylko zdrowy, ale i szczęśliwy.

Jak powinien odżywiać się pies?

Pies powinien być odżywiany zgodnie ze swoim wiekiem. Oczywiste jest, że maleńkiemu szczeniaczkowi nie wolno dać suchej karmy, bo zwyczajnie sobie z nią nie poradzi. Dorosły pies również powinien być karmiony zgodnie z pewnymi zasadami. Istotnym elementem, jaki musi znajdować się w jego diecie, jest białko. Dostarcza się je w postaci mięsa – zatem w posiłkach psa powinno ono zajmować aż około 70 procent! Jednak nie tylko mięso jest istotnym elementem diety czworonoga. Szacuje się, że poza nim powinno się w niej znajdować około 5 procent zbóż różnego rodzaju i około 25 procent warzyw. Wbrew pozorom, karmienie psiaka wyłącznie mięsem nie będzie dla niego zdrowe – potrzebuje on bowiem różnych składników odżywczych, których nie ma w mięsie wystarczająco lub wcale.

Czy istnieją słodycze dla psów?

Odmianą psich słodyczy są przysmaki dla psa – takie, jakie znaleźć można na stronie https://hubun.pl/29-przysmaki-dla-psa. Darowuje się je czworonogom w różnych sytuacjach, różne są także ich rodzaje. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wzorów, kształtów, smaków i składów przysmaków. Te ostatnie są szczególnie istotne – warto zwracać uwagę, czy skład jest zdrowy i będzie pozytywnie oddziaływał na czworonoga. Należy także pamiętać, żeby dawkować te psie słodycze – w nadmiarze mogą niestety pupilowi zaszkodzić, powodując na przykład otyłość. Należy zatem uważać, by zwierzak nie przejadał się – tutaj cała odpowiedzialność spoczywa na właścicielu, psy bowiem zawsze są chętne na niewielki przysmak. Można by pomyśleć, że w takim razie nie warto wcale inwestować w te produkty. Jest to jednak błędne myślenie – psu w nadmiernych ilościach zaszkodzić może także zwykła karma, a niewielkie przysmaki mogą być świetnym urozmaiceniem diety. W mądry sposób wykorzystane przysmaki mogą okazać się środkiem do tresury pupila.

Czy nagradzanie psa przysmakami jest dobrym pomysłem?

Jak najbardziej! Przysmaki, takie jak te wymienione wcześniej wykorzystywane są z powodzeniem podczas tresury psiaków. Rzecz jasna należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Rozsądne dawkowanie może jednak przynieść korzyść nie tylko zadowolonemu czworonogowi, ale i właścicielowi. Nagradzanie psa przysmakiem po dobrej reakcji na komendę, poprawnym zachowaniu a nawet po wykonaniu czynności, która jest dla niego nieprzyjemna może poskutkować tym, że skojarzy on konkretne działanie z otrzymaną nagrodą. Dzięki temu w przyszłości będzie chętniej powtarzał działanie, za które otrzymał przysmak. Na rynku znaleźć można także przysmaki w formie gryzaków – te wykorzystywane są na przykład, gdy psu wyrzynają się zęby.

Psie przysmaki to świetny sposób na nagrodzenie lub zwyczajne sprawienie przyjemności ukochanemu pupilowi.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki