piątek, 24 maja, 2024

Borys Budka w reakcji na manipulacje Pawła Silberta z wizytą na JOG

Strona głównaBiznesBorys Budka w reakcji na manipulacje Pawła Silberta z wizytą na JOG

Borys Budka w reakcji na manipulacje Pawła Silberta z wizytą na JOG

- Advertisement -

Minister Aktywów Państwowych odpowiedział ostro na wpis internetowy Pawła Silberta na temat przyszłości projektu budowy fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie.

Borys Budka ostro skomentował wpis Pawła Silberta:


Błagam! Proszę nie manipulować! Nawet desperacka walka o stołek nie usprawiedliwia takiego zachowania. Mam nadzieję, że mieszkańcy Jaworzna nie dadzą się kolejny raz nabrać.

Ludzi w Jaworznie interesuje tylko jedna rzecz: czy ten teren da miejsca pracy?

W wywiadzie Budka powiedział (treść nie autoryzowana spisana z wypowiedzi wideo):

Musimy zrobić wszystko, żeby tak było. Skoro już wycięto te dziesiątki tysięcy drzew i skoro ten teren jest dobrze zlokalizowany, to powinien służyć społeczności lokalnej, regionowi, Polsce. Powinny tu powstać miejsca pracy z nowoczesnymi technologiami. Trzeba wykorzystać potencjał Jaworzna, tego miejsca.

Ja pojawiłem się tutaj, bo nienawidzę hipokryzji, nienawidzę kłamstwa i nienawidzę tego, w jaki sposób manipuluje pan, jeszcze prezydent, mam nadzieję, już niedługo pan Silbert.

Ja byłem obrażany, pan poseł Saługa, premier Donald Tusk przez urzędującego prezydenta.

Nie na tym polega samorząd. Trzeba współpracować, a ja dziwię się, że w ten sposób prowadzi się tutaj kampanie, zwłaszcza że przecież to Jaworzno zasługuje na to, by stać się takim miejscem, w które będzie się rozwijać, i my zawsze będziemy wspierać każdy samorząd. Natomiast jak widać, pan prezydent Silbert, wchodząc w taką polityczną narrację, nie za bardzo chce tej współpracy.

Raz jeszcze proszę pana, pana odchodzącego prezydenta, o to, by na finiszu kampanii wyborczej przestał posługiwać się nieprawdą, przestał manipulować.

Mieliście ze swoim kolegą Morawieckim 8 lat na to, żeby stanęła tutaj fabryka. Niczego tutaj nie ma, oprócz wycinki drzew, i naprawdę proszę, zostawić fachowcom to, czym wy nie umieliście się przez te 8 lat zająć.

Komentarz redakcji:

Dla każdego, kto ma zdrowe oczy, jest jasne, że z narracji premiera Morawieckiego nic nie wynikało. Na terenie działki nie ma ani fabryki ani budowy. Zapisane pieniądze z KPO występują jako fikcja. Efekty zawierzenia Pawła Silberta w rządy Prawa i Sprawiedliwości zapędziły go w kozi róg. Wiadomo, że z deklaracji i milionie aut i fabryce nic nie pozostało w takim kształcie jaki obiecywali rządzący.

Aktualnie projekt wymaga aktualizacji, ze względu na to, że zmieniają się zewnętrzne warunki biznesowe. Po pierwsze planowany model Izery został wycofany z koncepcji, a po drugie sposób finansowania związany z mechanizmem KPO się zmienił. Z części granatowej projekt znalazł się w części pożyczkowej.

Wiadomo, że nie można dopuścić do zmarnowania wydanych już środków oraz do pogrzebania potencjału na budowę fabryki w Jaworznie, ale kształt jej zapewne będzie inny bo tamtego nierealnego nie ma. Tego co obiecywali, fizycznie nie ma!

Decyzje na temat koncepcji uzależnione są od partnerów projektu, chęci ich zaangażowania technologicznego i finansowego oraz od wyników audytu przeprowadzonego przez nowe władze spółki. Do tego zmiana finansowania zmienia również możliwe terminy zakończenia inwestycji. To wszystko jest przedmiotem negocjacji z urzędnikami z UE. Jak wiemy infrastruktura drogowa na tym ternie ma być zakończona dopiero w 2027 roku.

Z perspektywy: Polityczny slalom wodza, a JOG bez prądu, gazu i wody

 

3 KOMENTARZE

    • Na co się ma zgodzić? Na jakiej podstawie twierdzisz że „musi” się zgodzić?

      Skoro wam się towarzysze tak ta unia europejska nie podoba to trzeba było z niej wyjść, Anglicy pokazali jak to się robi widać też jacy są zachwyceni po opuszczeniu tego „kołchozu”.

- Advertisment -

Świat uczennicy I LO ukryty w literaturze

W cywilizacja XXI wieku obserwujemy dominację komunikatów odwołujących się do obrazu. Teksty literackie stanowią element kultury skierowany do koneserów i ludzi poszukujących wzbogaconej refleksji...

Piknik jaworznickiej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jaworznie zorganizowała bardzo udany piknik w GEOsferze. Na to miłe muzyczne wydarzenie zaproszono w czwartek 23 maja. Działo...

Nowa odmiana ogromnych kleszczy typu Hyalomma atakuje ludzi i zwierzęta

Groźna odmiana kleszczy typu Hyalomma zagraża ludziom i zwierzętom - ostrzega lekarz weterynarii. Lekarz weterynarii przestrzega przed kleszczami, sezon jest w nie wyjątkowo obfity. Również...