Reklama

2 tysiące uchybień podczas kontroli w escape roomach!

AWAP
13/02/2019 10:29
Kontrole w 520 z 545 zidentyfikowanych escape roomach przeprowadziła Państwowa Straż Pożarna między 5 stycznia a 7 lutego 2019 r.
W trakcie kontroli stwierdzono ogółem prawie 2 tysiące uchybień. Nieprawidłowości, które stwierdzili strażacy, dotyczyły przede wszystkim zamykania drzwi ewakuacyjnych w sposób uniemożliwiający ich natychmiastowe otwarcie w przypadku pożaru, niewłaściwej szerokości dróg ewakuacyjnych i braku ich oznakowania.

W lokalach stwierdzano również m.in. brak gaśnic i urządzeń przeciwpożarowych, użytkowanie prowizorycznych instalacji np. elektrycznych i grzewczych, brak aktualnych przeglądów technicznych oraz brak instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, określających m.in. sposób postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia, warunki i organizację ewakuacji ludzi oraz zadania i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej dla osób będących stałymi użytkownikami budynku.

Najwięcej lokali skontrolowano na Pomorzu, Śląsku i na Mazowszu.

W Jaworznie w 2015 roku powstał escape room, ale nie cieszył się on dużym zainteresowaniem i szybko zamknął swoje podwoje. Jednak udając się do sąsiednich miast warto zwrócić uwagę, czy miejsca takie są odpowiednio przygotowane do przyjmowania amatorów tego typu rozrywki.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    grzegorzek - niezalogowany 2019-03-06 07:07:30

    Emocje, edukacja, rozrywka często z cieniem kostuchy za plecami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do