Reklama

Atletico Madryt szkoli jaworznickie dzieci

Trenerzy z Atletico Madryt szkolą dzieci i młodzież na jaworznickim stadionie miejskim. Przez pięć dni młodzi piłkarze trenują pod okiem szkoleniowców z hiszpańskiej akademii, poznając ich metody treningowe, technikę, taktykę i mentalność zwycięzcy prosto z Madrytu.

Na stadionie miejskim w Jaworznie zapanowała prawdziwie hiszpańska atmosfera. Wszystko za sprawą wyjątkowego obozu piłkarskiego, który prowadzą szkoleniowcy jednej z najsłynniejszych drużyn świata – Atletico Madryt. Pięciodniowy Football Camp przyciągnął na murawę dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat, które chcą poczuć smak wielkiego futbolu i uczyć się od najlepszych.

Dla uczestników obozu jest to prawdziwa sportowa przygoda. Treningi prowadzone są według unikalnej metodologii Atletico Madryt, a zajęcia odbywają się pod okiem licencjonowanych trenerów prosto z Madrytu. W programie nie brakuje zarówno pracy nad techniką, jak i taktyką, a młodzi adepci futbolu mają okazję poznać także hiszpańską mentalność zwycięzcy i myśl szkoleniową.

Hiszpanie otwarcie mówią, że cieszą się możliwością przekazywania nauki tutaj, w Jaworznie. Bardzo podoba im się możliwość dzielenia z ich filozofią futbolu z adeptami piłki nożnej z naszych okolic. Jak sami trenerzy zaznaczają - liczą na to, że uda im się wrócić tu także w przyszłym roku. Na to również liczy kadra Górnika Jaworzno, czyli jaworznickiego klubu, który uczestniczy w organizacji obozu. 

Choć mogłoby się wydawać, że przeszkodą mogą być bariery językowe, w praktyce wszystko działa bez zarzutu. Instruktorzy z Madrytu biegle posługują się językiem angielskim, a dodatkowo wspierają ich polscy trenerzy. Co więcej – Hiszpanie zdołali nauczyć się niektórych polskich słówek i stwierdzeń, które pomagają w prowadzeniu zajęć. Dla wielu młodych piłkarzy to nie tylko okazja do sportowego rozwoju, ale też świetna lekcja języka obcego w praktyce.

Organizatorzy zadbali o wysoki standard szkolenia – na jednego trenera przypada zaledwie dwunastu zawodników, co pozwala na indywidualne podejście i maksymalne zaangażowanie podczas treningów. Uczestnicy campu trenują intensywnie, ucząc się nie tylko gry zespołowej, ale i samodyscypliny oraz odpowiedzialności.

Dodatkowo uczestników niewątpliwie cieszy jeszcze jeden detal. Każdy biorący udział w Football Camp otrzymał oficjalny strój Atletico Madryt, dzięki czemu może poczuć się jak prawdziwy zawodnik tej legendarnej drużyny.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Aktualizacja: 17/07/2025 15:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do