Reklama

Ekologicznie w SP10

AWAP
19/06/2012 12:43
Do Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczakowej zawitała Fundacja Ekologiczna Arka, która edukowała dzieci w zakresie ochrony środowiska i postaw ekologicznych. Fundacja Arka realizuje od jesieni 2011 roku projekt pt. „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – kształtowanie postaw ekologicznych w województwie śląskim”.

Do placówki zawitał specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje, gdzie został wykorzystany do prowadzenia ciekawych warsztatów i lekcji przyrody oraz ekologii. Wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone w taki sposób, aby poprzez zabawę dzieci mogły się uczyć zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych.

Pojazd ma zamontowane wiatraki i systemy solarne służące do zajęć o pożytkach ze stosowania odnawialnych źródeł. Zorganizowano również „zielone kino” - zasilane przez system rowerów i prądnic, które prezentowało walory przyrodnicze najbliższych okolic i jednocześnie pokazywało działania odnawialnych źródeł energii.

Odbył się także szereg gier terenowych, dydaktycznych i komputerowych związanych z ochroną przyrody, zmianami klimatycznymi czy gospodarką odpadami i ich recyklingiem. Dzieci układały między innymi ogromne puzzle ekologiczne oraz grały w ekomemory.

Do tej pory ekopojazd odwiedził Katowice, Cieszyn, Częstochowę, Rydułtowy, Świerklany, Bielsko-Białą, Cięcinę i Jaworzno. Zawita jeszcze do Jeleśnej i do Zabrza.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/34/8f.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/34/8f.jpg" /]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama