Reklama

Humanista z II LO – w drodze do Brukseli

AWAP
15/06/2012 20:48
Stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej w Gliwicach zorganizowało już po raz dwunasty konkurs wiedzy o UE „Wygraj Brukselę”. Sukces w tym konkursie odniósł Mateusz Żak z klasy 2 humanistycznej II LO.

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I i II szkół ponadgimnazjalnych. Jest realizowany w dwóch etapach. Do I etapu przystąpili uczniowie drugiej klasy humanistycznej: Magdalena Gonera, Dominika Kłosowska, Aleksandra Maślanka, Marcin Watoła, Mateusz Żak. Ta część konkursu odbyła się 22.05.2012r. w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Polegała ona na napisaniu testu wyboru złożonego z 30 pytań. Do drugiego etapu przeszły osoby, które uzyskały minimum 15 pkt. Z II LO do II etapu zakwalifikowało się trzech uczniów: Magdalena Gonera, Marcin Watoła i Mateusz Żak.
12.06.2012r. w Wydziale Teologii Uniwersytetu Śląskiego odbył się II etap konkursu. Ta część również polegała na napisaniu testu.
Nagrodą główną konkursu „Wygraj Brukselę” jest wyjazd dla jednej osoby z Jaworzna, która dostanie się do finałowej czterdziestki uczestników z całego województwa śląskiego. Tą osobą okazał się uczeń drugiej klasy humanistycznej – MATEUSZ ŻAK. GRATULUJEMY !
Mateusz Żak to już czwarty finalista z II LO w konkursie wiedzy o UE „Wygraj Brukselę”. Wcześniej sukces odnieśli: Adrian Rams, Agnieszka Brzostek i Tomasz Dąbrowa. Cała Czwórka to uczniowie klas humanistycznych II LO.
Kurnik Małgorzata


UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama