Reklama

I LO – Śląska Szkoła z Życiem

AWAP
23/09/2019 20:00
Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie jest znana ze swojego zaangażowania w różnego rodzaju działalność charytatywną.
W roku szkolnym 2018/2019 w I LO przeprowadzono akcję pod nazwą #KOMÓRKOMANIA. Uczestnicy angażowali się w budowanie świadomości młodzieży dotyczącej walki z nowotworami krwi. Wielu uczniów zadeklarowało swój udział w powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Udział w akcji odbywał się pod opieką merytoryczną Pani Profesor Beaty Wołos. We wszystkich klasach przeprowadzono wykłady i zajęcia prezentujące działalność DKMS polegającą na edukacji społecznej w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych, rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz na badaniach i opiece nad potencjalnymi dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych.

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie otrzymało za tę działalność Certyfikat Śląskiej Szkoły z Życiem, natomiast mgr Beata Wołos została uhonorowana Dyplomem Pedagoga z Życiem.

N.D


[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama