Reklama

Kadeci UKS Jedynka zakończyli boje na Mistrzostwach Śląska

Zakończyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów w siatkówce. W Częstochowie drużyna UKS Jedynka rozegrała kilka zaciętych meczów, po których ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium. Występ na tych mistrzostwach dał podopiecznym Pawła Lisowskiego promocję do Mistrzostw Polski Kadetów.
W pierwszym meczu turnieju finałowego jaworznianie zmierzyli się z drużyną Anbud MKS Będzin. Żadna z drużyn, znając stawkę meczu, nie chciała rezygnować ze zwycięstwa w otwierającym secie. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w I lidze Śląskiej wojnę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy Jedynki. Drugi set również należał do siatkarzy z Jaworzna. Dzięki dobrej zagrywce i dobrej grze w obronie jaworznianie zdobyli przewagę, której nie stracili do końca partii. W trzecim secie będzinianie pokazali swoją chęć zwycięstwa, wygrywając z UKS-em do 18. W czwartej odsłonie meczu obie drużyny grały punkt za punkt, ale to ostatecznie jaworznianie zwycięsko wyszli z tej konfrontacji. Przy stanie 15:15 na zagrywkę wszedł Krzysztof Chowaniec i serią 7 udanych zagrywek praktycznie rozstrzygnął losy meczu. Chowaniec został MVP meczu.

ANBUD MKS BĘDZIN - UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(22:25, 19:25, 25:18, 17:25)


Kolejny mecz nie przebiegł tak, jak zakładali siatkarze MDK UKS Jedynka Jaworzno. Wynik mówi sam za siebie. Tylko w drugim secie kadeci z Jaworzna nawiązali kontakt z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Przeciwnicy byli lepsi w każdym polu i na każdym etapie gry.

UKS Jedynka Jaworzno – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3
(14:25, 19:25, 11:25)


W półfinałowym meczu finałów mistrzostw jaworznianie zmierzyli się z drużyną z Częstochowy. Drużyna gospodarzy również okazała się za mocna dla Jedynki, która przez pierwsze dwa sety nie potrafiła znaleźć recepty na skuteczną grę. Dopiero w trzecim secie jaworznianie nawiązali kontakt z przeciwnikiem, ale i tak nie udało im się wygrać partii.

Reklama

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - UKS Jedynka Jaworzno 3:0
(25:15, 25:17, 25:23)


Mecz o 3 miejsce pomiędzy drużyną z Jaworzna a Hemarpolem Norwid Częstochowa to odwieczny pojedynek homerycki. Tym razem Jedynce przypadła rola Hektora. W meczu obie strony stawały dzielnie z wielką odwagą i zaangażowaniem nie szczędząc sobie ciosów zagrywką, czy atakiem. W tie braku to przeciwnicy drużyny z Jaworzna byli o te dwie piłki do przodu, czego nie udało się obrócić na stronę UKS-u. Jaworznianie przegrali w pięciu setach i ostatecznie zajęli czwartą pozycję na Mistrzostwach Śląska Kadetów. Jest to historyczny wynik. Teraz czekamy na walkę w Mistrzostwach Polski.

UKS Jedynka Jaworzno - Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3
(18:25, 25:22, 20:25, 25:20, 13:15)


Zwycięzcą turnieju została drużyna Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel. Po wygranym meczu z Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:1 drużyna z Jastrzębia zdobyła tytuł Mistrza Śląska Kadetów.


jargal


[vc_facebook]


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości