
Klub To i Owo przy SM „Górnik” świętuje dziesięciolecie. A że to niebagatelny jubileusz, to i świętowanie będzie nie byle jakie i trwać będzie cały najbliższy tydzień.
- Klub To i Owo ma 10 lat – mówi Antoni Polak, kierownik Klubu To i Owo. - To już dziesięć lat minęło od tego, jak pierwsi członkowie zgromadzili się i postanowili wspólnie z zarządem SM Górnik coś zrobić, żeby aktywniej uczestniczyć w życiu nie tylko własnym ale i otoczenia. 10-lecei Klubu zobowiązuje nas do zorganizowania obchodów. Ten tydzień będzie taki, że praktycznie codziennie będzie jakieś wydarzenie, które pokazywać będzie nasz dorobek, historię.
Całe to świętowanie zaczęło się w poniedziałek 2 czerwca od uruchomienia niecodziennego stanowiska komputerowego wraz z rzutnikiem i ekranem w formie „przeglądarki” zdjęć i filmików ukazujących najważniejsze momenty z historii klubu, czyli to 10-letnia Historia Klubu To i Owo na elektronicznych nośnikach. Filmików jest ponad 60 i na dokładkę 1260 zdjęć. Można więc sięgnąć wstecz i nieco sobie poprzypominać.
Program tych jubileuszowych obchodów zapowiada się imponująco.
4 czerwca – godz. 11.00, Zatrzymane w Klubowym Kadrze – otwarcie wystawy fotografii z wydarzeń i przedsięwzięć organizowanych w klubie i z udziałem klubowiczów, to przegląd zdjęć z klubowych kronik w nieco większym formacie.
4 czerwca – godz. 15.00, Jubileuszowy Klubowy Turniej Brydżowy o tytuł „Pary 10-lecia Klubu To i Owo”,
5 czerwca – godz. 11.00, Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Artystycznego „Klubowe Inspiracje”, konkurs obejmuje każdy rodzaj sztuki i formę artystyczną, stworzoną przez klubowicza z inspiracji wydarzeń klubowych i atmosfery jaka towarzyszy życiu klubowemu,
5 czerwca – godz. 15.00, Klubowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Zarządy SM „Górnik”, turniej jest inauguracją działalności kubu w powołaniu amatorskiej grupy szachowej,
7 czerwca – godz. 17.00, Uroczysty Koncert Jubileuszowy pod nazwą Reminiscencje, będzie to już 15 koncert organizowany w klubie, w koncercie udział weźmie klubowy zespół „Żółto-Czarni” oraz ich muzykujący goście.
Klubowicze cenią sobie wszelkie spotkania w Klubie To i Owo.
Pani Bogusia bardzo się cieszy, że może porozmawiać tutaj z przyjaciółkami, czasami się pożalić, sama atmosfera w Klubie jest bardzo miła.
Pani Ania może spotkać się z grupą osób, wymienić doświadczenia, można wziąć udział w zajęciach ruchowych, w tworzeniu rękodzieła.
Pani Krysia mówi, że bardzo dobrze, że jest takie miejsce, w którym można się spotkać i porozmawiać o upływającym życiu, co nieco powspominać i spotkać się na dobrym filmie, teatrze, muzycznych spotkaniach.
W taki oto pożyteczny, przyjazny, oryginalny sposób Klub To i Owo czyni o niebo ciekawszym życie ok. 150 klubowiczów. Życzymy dalszych równie udanych pomysłów – wszystkiego dobrego Szanowni Klubowicze.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie