Reklama

Mira Kuś w Salonie Literackim

AWAP
08/09/2009 16:23
Jutro po wakacyjnej przerwie powraca stały punkt kulturalny Miejskiej Biblioteki Publicznej – Salon Literacki dr Stanisława Piskora. Gościem będzie poetka Mira Kuś.


Mira Kuś choć to poetka i dziennikarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, ukończyła fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przekłady jej wierszy ukazują się w Szwecji, Bułgarii i Słowenii oraz zostały zamieszczone w kilku wyborach poetów polskich oraz poetów Europy Środkowej i Wschodniej. Wydała sześć zbiorów wierszy. Opowiadania i bajki dla dzieci publikuje m.in. w podręcznikach szkolnych. Jest laureatką wielu konkursów, zdobyła m.in. I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Jaszczurowy Laur", I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym Trzeciego Programu Polskiego Radia. Piosenki do jej tekstów śpiewają m.in. Skaldowie. Zajmuje się również krytyką literacką, a także pisuje w prasie, najczęściej na tematy związane z nauką. Mieszka w Krakowie. Spotkanie jutro, 9 września, o godz. 18.



UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/11/c7.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/11/c7.jpg" /]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do