Reklama

Narodowe Czytanie w SP nr 22 – spotkanie z poezją Jana Kochanowskiego

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
08/09/2025 08:10

5 września 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 22 w Jaworznie odbyło się Narodowe Czytanie poezji Jana Kochanowskiego, organizowane pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wydarzenie miało na celu popularyzację literatury polskiej i przypomnienie uczniom o ponadczasowych wartościach, jakie niesie twórczość poety z Czarnolasu.

Korzystając z pięknej pogody, młodzież wysłuchała krótkiej prelekcji o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego oraz o cechach gatunkowych fraszki. Następnie nauczyciele i uczniowie wspólnie czytali wybrane utwory, m.in. „Na dom w Czarnolesie”, „Na zdrowie”, „Na lipę” oraz inne wiersze o tematyce obyczajowej, biesiadnej i patriotycznej.

Spotkanie odbywało się w wyjątkowej atmosferze – przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, w cieniu szkolnej lipy. Dzięki temu uczestnicy mogli nie tylko oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków, ale także pogłębić refleksję nad literaturą i jej znaczeniem w życiu człowieka.

Narodowe Czytanie w SP nr 22 było okazją do integracji całej społeczności szkolnej. Podniosły, a zarazem przyjazny nastrój wydarzenia pokazał, że wspólne obcowanie z literaturą może budować więzi i kształtować wrażliwość młodych ludzi.

Narodowe Czytanie to nie tylko coroczna tradycja, lecz także sposób na wspólne odkrywanie piękna języka polskiego i wartości, które przetrwały wieki.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do