Reklama

Nowa radna Rady Miejskiej w Jaworznie

Bernadeta Palka została nową radną Rady Miejskiej w Jaworznie. Zastąpiła w radzie Ryszarda Maciejowskiego, który postanowił pod koniec 2021 roku złożyć mandat radnego.
– Podjąłem taką decyzję, bo jestem przede wszystkim lekarzem. W tej trudnej sytuacji bardziej przydam się społeczeństwu, pracując dla ludzi w szpitalu i przychodni niż w radzie miejskiej. Łączenie tych obowiązków w tym czasie wydaje się bardzo trudne – mówił Ryszard Maciejowski po złożeniu mandatu.

Pierwszy w kolejce do zastąpienia Ryszarda Maciejowskiego był  Janusz Smoliło, który startował do wyborów samorządowych z tej samej listy (PiS), zdobywając 412 głosów. Ten jednak zastał prezesem zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń i nie zdecydował się na podjęcie funkcji radnego.

Kolejną kandydatką była Bernadeta Palka, która startując z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskała w okręgu nr 3 275 głosów.

Nowa radna został zaprzysiężona na ostatniej sesji rady miejskiej 10 lutego. Na co dzień zajmuje się fizjoterapią, ukończyła również studia z zakresu pedagogiki zdrowia.

[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama