W dniach 20-21 marca br. w Oławie odbyły się XXI Ogólnopolskie Konfrontacje Instrumentów Dętych KID 2012. Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie reprezentowało 10 uczniów grających na trąbce, klarnecie, saksofonie i waltorni. Odnieśli oni ogromny sukces przywożąc do Jaworzna dyplomy laureatów:
W II kategorii wiekowej w grupie instrumentów dętych blaszanych
I miejsce zdobył - Łukasz Targowski
- z klasy trąbki mgr Jana Jarosza.
Na zdjęciu Łukasz Targowski
W tej samej kategorii wiekowej w grupie instrumentów dętych drewnianych
II miejsce zdobyła - Alicja Olekszak
- z klasy klarnetu mgr Małgorzaty Lewickiej-Arendarczyk.
W III kategorii wiekowej w grupie instrumentów dętych drewnianych
II miejsce zdobył - Wojciech Pawlik
- z klasy saksofonu mgr Mariana Kłeczka.
W II kategorii wiekowej w grupie instrumentów dętych drewnianych
III miejsce zdobył - Wojciech Leś
- z klasy saksofonu mgr Mariana Kłeczka.
W I kategorii wiekowej w grupie instrumentów dętych blaszanych
III miejsce zdobył - Adrian Marzec
- z klasy trąbki mgr Jana Jarosza.
W tej samej kategorii wiekowej oraz grupie instrumentalnej
wyróżnienie zdobył - Michał Mocek
- z klasy waltorni mgr Jerzego Ślęzaka.
Jak podkreśla Jan Jarosz, nauczyciel trąbki i były wieloletni dyrektor PSM, w tym roku była duża konkurencja, gdyż na konfrontacje przyjechało aż 179 uczestników z 55 miast Polski. "Od kilkunastu lat przyjeżdżam do Oławy na konfrontacje i prawie zawsze moi uczniowie odnoszą sukcesy"- dodaje. Podczas tegorocznych konfrontacji jego uczeń Łukasz Targowski zdobył pierwszą nagrodę, a sam nauczyciel dyplom uznania za wyróżniające osiągnięcia pedagogiczne i wkład pracy w przygotowanie laureata.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!