Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na kopalni TAURON Wydobycie

W Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Wszystkie procedury wprowadzone w zakładzie górniczym w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce zadziałały prawidłowo. Pracownicy, którzy pracowali w brygadzie z zakażonym zostali objęci kwarantanną. Przeprowadzono też dezynfekcję drogi przejścia pracownika na terenie zakładu.
Zdarzenie nie ma wpływu na zapewnienie ciągłości produkcji zakładu górniczego. - informuje TAURON Wydobycie.

Sztab kryzysowy TAURON Wydobycie jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz sztabem kryzysowym wojewody. Wszystkie wykonane czynności są zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W Spółce działa ekspercki zespół kryzysowy powołany przez prezesa zarządu, który koordynuje nadzwyczajne działania związane z zapobieganiem wystąpieniu wśród pracowników koronawirusa.

W środkach przekazu na bieżąco aktualizowane są zalecenia i komunikaty służb sanitarnych. Każda osoba wchodząca na teren Spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała. Uwzględniając specyfikę i dostępność rozwiązań w poszczególnych zakładach górniczych Spółki zmieniono czasy jazdy załogi szybami.

Tam, gdzie to możliwe uruchomiono dodatkową jazdę załogi innymi szybami. Ograniczono liczbę osób przebywających na jednym piętrze klatki wyciągu szybowego oraz w wozach osobowych kolei podziemnej. Wdrożone wytyczne mają na celu ograniczenie gromadzenia się i przebywania pracowników w dużych skupiskach.

Wszystkie zakłady górnicze mają ponadto zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej. Na każdym z zakładów działają odpowiednio wyposażone punkty opatrunkowe i służby BHP gotowe do udzielenia całodobowo pomocy pracownikom, u których mogą wystąpić objawy zakażenia. Uruchomione zostały też okresowe dezynfekcje infrastruktury kopalń i wiele innych przedsięwzięć ochronnych.

Sytuacja jest na bieżąco analizowana i konsultowana z organami ochrony zdrowia publicznego.

[vc_facebook]

http://www.jaw.pl/2020/04/jak-wygladaja-dzialania-prewencyjne-na-kopalni-wideo/

 
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości