Reklama

Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej". Jaworzno na końcu stawki

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
28/10/2021 23:29
"Rzeczpospolita" opublikowała kolejną, 17. już edycję Rankingu Samorządów.
W tegorocznej edycji, w kategorii miast na prawach powiatu, Jaworzno zajęło 58. miejsce na 65 możliwych.
Kategorie, w jakich na podstawie prawie 50 wskaźników oceniane były samorządy z całej Polski to:

finanse i rozwój (zdolności samorządu do zwiększania dochodów własnych i korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania, efektywności zarządzania finansami czy te dotyczące budowy potencjału rozwojowego),
trwałość społeczna (obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców oraz budowę tzw. społeczeństwa obywatelskiego),
trwałość środowiskowa (ochroną środowiska i dostosowanie do zmian klimatycznych),
zarządzanie (jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami).

https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2021/mnp
Jaworzno łącznie uzyskało 45,85 pkt na 107 możliwych, co dało naszemu miastu 58. pozycję na 65 miast. To awans o jedno miejsce w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to Jaworzno zajęło 59. miejsce.
Jak poradzili sobie nasi sąsiedzi? Na 52. miejscu w kategorii miast na prawach powiatu zostały sklasyfikowane Mysłowice, na 29. Sosnowiec, na 6. Dąbrowa Górnicza, a na 2. Katowice.

Miejsca na podium podzieliły między sobą Gliwice (1. miejsce), wspomniane wyżej Katowice, oraz Kraków (3. miejsce).

źródło: rp.pl

[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do