Reklama

Rozpoczęła się budowa ronda w Byczynie

Rozpoczęła się przebudowa głównego skrzyżowania w Byczynie. Na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej, Abstorskich oraz Gwardzistów powstanie rondo. W ostatnich dniach inwestycja ta ruszyła.

Trwają prace przy przebudowie starego śladu DK 79 w Jaworznie, a teraz przyszedł czas na główne skrzyżowanie w Byczynie. Trwa skuwanie starego asfaltu oraz prace przy kanalizacji. Za wykonanie inwestycji odpowiada firma Eurovia.

W związku z prowadzonymi pracami w organizacji ruchu wprowadzono zmiany. Blisko robót pojawiło się zwężenie pasa w kierunku Jeziorek. Już wcześniej zmieniono także pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu. Główna droga biegnie teraz ulicami Abstorskich i Gwardzistów, natomiast kierowcy jadący ulicą Krakowską mają obowiązek zatrzymać się przed znakiem STOP.

Reklama

Przebudowa starodroża w Byczynie wraz z budową ronda realizowana jest w ramach zadania pod nazwą „Budowa ronda z ul. Olszewskiego, zjazdy z estakady na DK 79 w Byczynie – poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i zjazdach na DK 79 w Jaworznie”. W październiku rozpoczęła przebudowa ulicy Krakowskiej, a teraz rozpoczął się kolejny etap. 

Projekt obejmuje nie tylko samo rondo. Przebudowane zostaną chodniki i jezdnia. Zaplanowano także budowę nowych peronów autobusowych oraz parkingu dla samochodów osobowych.

Reklama

Inwestycja realizowana jest z rządowym wsparciem. W sierpniu urząd informował, że zadanie otrzyma dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej. Całkowity koszt przebudowy to 15,7 mln zł, z czego ponad 7,5 mln zł stanowi rządowa dotacja.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/02/2026 13:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama