
Poprawy egzaminów maturalnych rozpoczęły się już dzisiaj, czyli 20 sierpnia. Co o nich wiemy?
W pierwszym terminie egzaminów maturalnych wielu absolwentów walczyło o uzyskanie świadectwa dojrzałości. Walka odbywała się zarówno o jak największą ilość punktów, jak i przekroczenie progu zdawalności. Motywacje każdego są inne. Jednak już dzisiaj, czyli 20 sierpnia część absolwentów stanęła do egzaminu poprawkowego z części pisemnej.
Powszechnie się utarło, że w sierpniu o swoje wyniki walczą osoby, które w maju się nie uzyskały minimum punktów z jednego z przedmiotów. Nie jest to jednak reguła. Sytuacja bowiem jest podobna do tej dotyczącej wglądów do prac. W wielu przypadkach do egzaminów poprawkowych stają także absolwenci, którzy starają się uzyskać jeszcze większą ilość punktów. Dzięki temu starają się zwiększyć swoje szanse podczas rekrutacji na uczelnie wyższe.
Termin poprawkowy egzaminu dojrzałości obejmuje dwa dni. Pierwszy z nich tj. 20 sierpnia przeznaczony jest dla osób, które muszą poprawić część pisemną. Następnego dnia, czyli 21 sierpnia odbędzie się poprawa ustnych egzaminów, które obejmują język polski, języki mniejszości narodowych oraz języki obce nowożytne.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie