Na konferencji prasowej omawiany był temat wprowadzenia elektronicznej Śląskiej Karty Usług Publicznych. Kartą tą będzie można zapłacić za przejazd komunikacją miejską, wstęp do teatru oraz za parkowanie. Karta ta trafi do mieszkańców Śląska w 2013 roku.
O wygodzie w używaniu elektronicznych kart świadczy jaworznicka Karta Miejska, która zastąpiła bilety autobusowe i kartę biblioteczną. Dziś w Jaworznie Kartę Miejską posiada 45 tys. osób.
Drugim tematem były zasady przyznawania stypendiów sportowych.
Jak składać wnioski, kto może ubiegać się o pieniądze dla sportowców za wysokie osiągnięcia w międzynarodowych i krajowych zawodach. Kwota jaką miasto przeznaczyło na te stypendia to 306 tys. złotych. W 2009 roku stypendia otrzymało 39 zawodników na kwotę 360 tys. złotych. Wnioski należy składać do 15 listopada w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.
Trzeci temat poruszony na konferencji to zapowiedź i zaproszenie na akcję krwiodawczą, która odbędzie się 21 października przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy Placu Górników. Akcja będzie trwała od godziny 10.00- 16.00.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/12/ea.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/12/ea.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!