Reklama

ZSP 2 w projekcie „Jak działa moja gmina?”. Wizyta studyjna na Cyprze.

AWAP
27/06/2015 07:00
W dniach 8-11 czerwca 2015r. odbyła się wizyta studyjna na Cyprze u partnera projektu Learning Center for Youth w miejscowości Limassol. To już ostatni etap realizacji projektu „Jak działa moja gmina?” realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie przy współpracy z Fundacją Schumana.

W wizycie brali udział koordynatorzy lokalni projektu. Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Urbaniak. Do grona zagranicznych partnerów projektu celowo zostały zaproszone kraje (Norwegia, Cypr i Estonia) o różnych systemach i doświadczeniach, aby uczestnicy jak najwięcej skorzystali na wymianie doświadczeń i rozwinęli swoje kompetencje. Za przygotowanie programu wizyty studyjnej odpowiadała Pani Fiorentina Poulli, która we wspomnianej organizacji zajmuje się edukacją obywatelską, ze szczególnym uwzględnieniem włączania młodzieży w działalność na rzecz lokalnej społeczności.

[caption id="attachment_61468" align="alignnone" width="1024"] SONY DSC[/caption]

Celem wizyty studyjnej było zapoznanie uczestników z lokalnym systemem edukacji obywatelskiej, sposobami przekazywania młodzieży wiedzy z tematyki WOS-u, funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego. Wizyta dała możliwość nawiązania współpracy z lokalnymi szkołami i organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy gościli w trzech szkołach: High School of Ag.Antonios, High School Petrou k Pavlou, Lanitio High School oraz w urzędzie miasta Limassol, gdzie zostali ciepło przyjęci przez burmistrza. W projekcie bierze udział 15 szkół z całej Polski.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama