REKLAMA

W czasach, w których żyjemy dużo rzeczy jesteśmy w stanie zrobić nie wychodząc nawet z domu. Internet stał się nieodłącznym środkiem przekazu, supermarketem i kinem w jednym. Możemy z łatwością zarezerwować wizytę u lekarza, obejrzeć film czy zrobić zakupy. Internet może pomóc nawet w wyszukaniu odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości, a co więcej pozwoli dobrać i obliczyć składkę takiego ubezpieczenia.

Życie, zdrowie i przyszłość naszych najbliższych jest dla nas najważniejsza. Wykupując polisę na życie, zapewniamy im pomoc finansową, w razie naszej śmierci. Nie możemy jednak zapomnieć o równie ważnym ubezpieczeniu – ubezpieczeniu nieruchomości, które gwarantuje wypłatę świadczenia z polisy w razie uszkodzenia lub zniszczenia naszego dorobku życia.

Porównywarka internetowa

Działanie internetowej porównywarki ubezpieczeń jest bardzo proste. Jeśli chcemy ubezpieczyć nieruchomość musimy wybrać z opcji typ naszego mienia, czy jest to dom, mieszkanie, a może mieszkanie w budowie. Kolejnym etapem wartość sumy ubezpieczenia, czyli to, na jaką kwotę chcemy ubezpieczyć mieszkanie. Jeżeli planujemy ubezpieczyć rzeczy, jakie znajdują się w mieszkaniu również musimy wpisać ich wartość. Chodzi tutaj o elementy ruchome, czyli np.: urządzenia gospodarstwa domowego, biżuteria, papiery wartościowe, sprzęt elektroniczny czy fotograficzny oraz elementy stałe, czyli np.: okna wraz z szybami, powłoki malarskie i tynki wewnętrzne. Suma składki ubezpieczenia zwiększy się, jeżeli wybierzemy rozszerzenie polisy o kradzież czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jednocześnie jednak zostanie zapewniona nam gwarancja niezawodnej ochrony i pewność wypłaty świadczenia za poniesione straty. Na stronach internetowych takich jak np. ubezpieczenie domu kalkulator na ubezpieczeniaonline.pl możemy dowiedzieć się więcej o produktach oferowanych przez różne Towarzystwa ubezpieczeniowe.

Większe ryzyko to wyższa składka

Tak jak w ubezpieczeniu na życie tak i w ubezpieczeniu nieruchomości większe ryzyko wiąże się ze zwiększeniem składki ubezpieczeniowej. Więcej za ubezpieczenie domu bądź domu w budowie zapłacą osoby, których posiadłość jest drewniana. Wynika to ze zwiększonego ryzyka pożaru. Drewno pali się szybko, a ugaszenie palącego się domu może nic nie dać i taką nieruchomość trzeba będzie budować od nowa. Oznaczałoby to, wypłatę całej sumy ubezpieczenia przez Towarzystwo na rzecz odbudowy domu.

W złym położeniu mogą być również osoby, którą swoją posiadłość budują lub zbudowały w strefie zagrożenia powodziowego. Mogą one mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie, jeżeli w ogóle takie znajdą. Niestety na polskim rynku niewiele firm oferuje ubezpieczenia nieruchomości, jeśli ryzyko wystąpienia powodzi jest pewne. O tym, co możemy ubezpieczyć i gdzie dowiemy się na stronach internetowych np. www.ubezpieczeniaonline.pl przeznaczonych dla osób szukających polis dla swoich domów czy mieszkań.

Podpisywanie umowy

Przed podpisaniem umowy z Towarzystwem ubezpieczeniowym ważne jest dokładne zapoznanie się z dokumentem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Zawiera on szczegółowe warunki danej umowy ubezpieczeniowej, czyli wszystkie definicje pojęć ubezpieczeniowych, które mogą na pierwszy rzut oka okazać się nie jasne. Zasady zawarcia umowy, wszystkie najważniejsze daty – kiedy została podpisana, od kiedy obowiązuje i do kiedy trwa nasza umowa ubezpieczeniowa. Zakres ubezpieczenia, czyli wszystkie zdarzenia objęte ochroną od pierwszego dnia trwania umowy lub po okresie karencji. Ważnymi elementami w podpisywaniu umowy są również wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz obowiązki ubezpieczyciela i ubezpieczonego.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki