REKLAMA

W trakcie roku pojawia się wiele okazji na które potrzebne są nam pomysły na prezent. Prezenty na Dzień Matki, prezenty na Dzień Ojca, święta Bożego Narodzenia, prezenty na urodziny kogoś bliskiego. Na każde z tych okazji, które powtarzają się co roku, potrzebujemy czegoś wyjątkowego, a pomysły mogą nam się kończyć. Jakie oryginalne i wyjątkowe prezenty możemy podarować swoim bliskim na ich święto?

Ręcznie robione prezenty

Jeśli masz trochę wolnego czasu, a w kalendarzu widzisz, że zbliża się jakaś szczególna okazja dla kogoś z Twoich bliskich warto jest zastanowić się nad zrobieniem czegoś własnoręcznie. Taki prezent na pewno zapadnie komuś mocno w pamięć i będzie wyjątkowym i oryginalnym rozwiązaniem. Dodatkowo tego typu rzeczy, niezależnie od okazji, zawsze będą praktyczne. Jakie prezenty możemy wykonać samodzielnie i jak je zrobić? Oto kilka przykładów:

  • Kartka urodzinowa – własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa, będzie piękną pamiątką na lata dla obdarowywanej osoby. W środku kartki możemy napisać coś prosto od serca. Do wykonania kartki wystarczy, że zaopatrzymy się w kolorowy papier i kredki lub kolorowe długopisy czy mazaki. Kartkę można udekorować jakimś wspólnym zdjęciem bądź zrobić na niej kolaż z różnych ścinków z gazet.
  • Kolaż zdjęć – zdjęcia od zawsze uchodzą za jedną z najlepszych pamiątek. Zatrzymują wspomnienia, a w tym najpiękniejsze wspólne chwile. Poszukaj kilku wspólnych zdjęć, wydrukuj je i stwórz jakiś kolarz. Można go wykonać na dużej kartce papieru w formie plakatu lub antyramie. Same zdjęcia mogą też przyjąć różną formę, np. naklejek. Należy się wtedy udać do specjalnego punktu fotograficznego i poprosić o wykonanie ich w takiej formie.
  • Świece – są ostatnio coraz bardziej popularne, z tego względu będzie to świetny prezent. Wykonane własnoręcznie będą wyjątkowe i oryginalne. Aby wykonać świece własnoręcznie wystarczy kupić wosk (do wyboru mamy sojowy oraz pszczeli), bawełniany sznurek i ewentualnie jakiś olejek eteryczny żeby dodać zapachu. Całość należy umieścić w jakiś szklanym pojemniku, do czego wykorzystać można szklankę bądź słoiczek. Całość na zewnątrz także można ozdobić według własnej wizji.

Inne pomysły na oryginalny prezent

Kupując coś na prezent warto jest pomyśleć o czymś co może się przydać i będzie praktyczne. Wszystko powinno być uzależnione także od potrzeb i zainteresowań danej osoby. Jakie prezenty możemy wręczyć na różne okazje?

  • Voucher – to zawsze dobry prezent. Można go wykorzystać w przeciągu roku i wykupić na różnego rodzaju atrakcje. Warsztaty, masaże, kulinaria, przejażdżka samochodem. Kupując voucher możemy obdarować kogoś niesamowitym przeżyciem, które utkwi w jego głowie na długo.
  • Alkohol na prezent – dla każdego, kto jest 18+, to dobre rozwiązanie. Zawsze znajdzie się okazja żeby wykorzystać ten prezent. Ekskluzywne alkohole na prezent to świetny pomysł, a żeby jednak alkohol na prezent nie był samą butelką z zawartością warto go trochę urozmaicić, np. dedykacją. Nawet po opróżnieniu butelka w dalszym ciągu będzie wyjątkową i oryginalną pamiątką.

Jeśli szukasz alkoholu na prezent, odwiedź tę stronę Internetową: https://podarujalkohol.pl

  • Kosmetyki – zestaw kosmetyków pod prysznic, przeróżne szampony do włosów, odżywki dla pań, pianki do mycia, sole do kąpieli itp., to jedne z najbardziej uniwersalnych produktów. Z jednej strony mogą być to najbardziej bezsensowne i oklepane prezenty, które kupuje się jak się nie ma pomysłu, ale z drugiej strony, tego typu prezent zawsze się zużyje i będzie przydatny. Jeśli zależy nam na tym, żeby nie był on aż tak zwyczajny, możemy wybrać się do mydlarni lub do bardziej ekskluzywnej drogerii i znaleźć zestaw lub samemu go z komponować z kosmetyków profesjonalnych marek. Dodatkowo mydlarnie często oferują pakowanie produktów na prezent.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Mamie z okazji dnia matki chce wręczyć słoik z karteczkami, na których będzie 365 powodów za jakie ją cenie. Do tego zamówię tort z poczty kwiatowej. Myślę, że to będzie oryginalny upominek, jakiego się nie spodziewa. 🙂