Czy w Jaworznie powstanie Jadłodzielnia? Trwa zbiórka na jej budowę

Klub „TO i OWO” razem z Fundacją Kobieca Przystań prowadzą zbiórkę na rzecz powstania Jadłodzielni w Jaworznie. Dlatego, zorganizowano koncert „Nie zamykajcie proszę drzwi”, podczas którego odbył się świąteczny kiermasz.

Koncert  w wykonaniu Marka Długopolskiego z zespołem Ballabard i przyjaciółmi , w piątkowy wieczór 17 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym przybliżył mieszkańcom ideę powstania Jadłodzielni w naszym mieście.

REKLAMA

Klub Seniora „TO i OWO” ze Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik i Fundacja Kobieca Przystań dążą do powstania niezwykłego miejsca – Jdłodzielni.

Jadłodzielnia to miejsce, w którym mieszkańcy miasta będą mogli podzielić się nadwyżką swojego jedzenia. Każdy, kto będzie miał ochotę, będzie mógł poczęstować się jedzeniem zostawionym w specjalnej lodówce. Ideą przyświecającą temu miejscu jest przede wszystkim niemarnowanie żywności.

Klub Seniora razem z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 15 i z Fundacją Kobieca Przystań zbierali również pieniądze podczas kiermaszu zorganizowanego w Galerii Galena w sobotę 18 grudnia.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup lodówki, półek na artykuły suche, obudowy, oświetlenia, zadaszenia i odpowiednie oznakowanie Jadłodzielni, a także na zakup środków czyszczących, dezynfekujących i energię elektryczną.

Wsparcie tej inicjatywy możliwe jest również poprzez dokonywanie dobrowolnych wpłat za pośrednictwem internetowej zrzutki:
– Budowa JADŁODZIELNI w Jaworznie (LINK)

Zachęcamy do wspierania tej pięknej inicjatywy!

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki