REKLAMA

W Młodzieżowym Domu Kultury w poniedziałek 23 stycznia odbył się XI Turniej Talentów Szału nié ma. – Powinien być już trzynasty, lecz pandemia i inne losowe przypadki sprawiły, że odbył się dopiero po raz jedenasty – mówi Zbigniew Adamczyk, organizator turnieju.

REKLAMA

– Trzynastka dla jednych jest liczbą pechową, dla innych szczęśliwą. Wszystko zależy, a jakże, od pecha albo od szczęścia. Jednego może trafić cegła w głowę w drewnianym kościółku, drugi potknie się na banknocie z Sobieskim i zachowa równowagę! Więc może i lepiej, że na 13 trzeba będzie jeszcze poczekać. Ważne, iż ktoś wygra, ktoś nie przegra, bo w jaworznickim MDK-owskim konkursie talentów nigdy nie było przegranych. Liczy się dobra zabawa. Nagrody są przy okazji.
Jak zwykle turniej utalentowanych we wszystkich możliwych i niemożliwych dziedzinach zaplanowano w czasie ferii zimowych.

Zaproszono wszystkich bez względu na wiek, płeć, wyznanie i kolor oczu. Czas występu nie powinien przekraczać 10 min – i to jedyny punkt regulaminu – oczywiście poza ogólnie zrozumiałym kryterium dobrego smaku i kultury języka. Tego wymaga miejsce przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Wśród kategorii m.in. taniec, akrobatyka, plastyka.
Oceniali, jak podkreślił organizator, znakomici Jurorzy, których werdykt był ostateczny i niepodważalny.
Zgłosiło się 26 „podmiotów wykonawczych” (ok. 50 dzieci) z MCKiS, Klubu NIKO, PM 7, 14, 18, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  19, z SP 5, 15, 19, 20 i jedna osoba z szkoły ponadpodstawowej oraz MDK. Wystąpiły w konkurencjach: muzyka (flet, pianino) recytacja, śpiew, taniec.

W turnieju również brała udział plastyczka lat 9, która pod kier. Mariana Folgi maluje technicznie jak całkiem dorosła –  oczywiście wygrała I m. w swojej konkurencji, choć niestety nie miała przeciwników, których pokonałaby z łatwością. W czasie gdy inne dzieci występowały ona na scenie siedziała przy sztalugach i udowodniła swój kunszt.

Konkurs miał zakres międzynarodowy, obok polskich dzieci wystąpiła Ukrainka  Milena Kharchenko z PM 18 w kategorii śpiew, zaprezentowała piosenkę „Na wyspach Bergamutach”. Śpiewała też Chinka Yuhan Wang z PM 18, w Polsce mieszka od dwóch lat, ale śpiewała jak rodowita jaworznianka.

W skład jury wchodziły: Konstancja D. Zarzycka, wicedyr. MDK (polonistka), Małgorzata Wosik (ceramiczka), Katarzyna Górecka (prof. w Akademii Przedszkolaka). Turniej prowadził Zbigniew Adamczyk.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki