REKLAMA

16 września na stadionie „Azotania” w Jaworznie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Szesnaście drużyn reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z całego miasta zmierzyło się w pasjonujących konkurencjach.

REKLAMA

W sumie aż 130 strażaków-ochotników stawiło czoła rywalizacji w trzech kategoriach: seniorów, kobiet oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zawodnicy mieli do pokonania trudne konkurencje takie jak sztafeta i ćwiczenia bojowe, które dostosowane były do wieku uczestników.

Najlepsze młodzieżowe drużyny pochodziły z OSP Dąbrowa Narodowa, OSP Byczyna oraz OSP Ciężkowice. W kategorii kobiet triumfowała drużyna z OSP Osiedle Stałe. Natomiast wśród seniorów, Dąbrowa Narodowa, Osiedle Stałe i OSP Długoszyn znalazły się na podium.

Wyniki zawodów:

Kategoria Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
I miejsce – OSP Dąbrowa Narodowa – drużyna nr 2
II miejsce – OSP Byczyna
III miejsce – OSP Dąbrowa Narodowa – drużyna nr 1
IV miejsce – OSP Ciężkowice
V miejsce – OSP Jeleń
VI miejsce – OSP Osiedle Stałe

Kategoria Kobiet:
I miejsce – OSP Osiedle Stałe

Kategoria Seniorów:
I miejsce – OSP Dąbrowa Narodowa
II miejsce – OSP Osiedle Stałe
III miejsce – OSP Długoszyn
IV miejsce – OSP Byczyna
V miejsce – OSP Jeleń
VI miejsce – OSP Ciężkowice

W uznaniu ich poświęcenia i umiejętności, zwycięzcy otrzymali vouchery finansowe, które będą mogli wykorzystać na wsparcie swoich jednostek. Imprezę współorganizowali Zarząd Oddziału Miejskiego Związku OSP, Komenda Miejska PSP oraz Urząd Miejski w Jaworznie.

fot: UM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki