wtorek, 5 grudnia, 2023

Satori Jaworzno z sukcesami w Pucharze Świata w Ju-Jitsu i Pucharze Polski w Judo

Strona głównaSportSatori Jaworzno z sukcesami w Pucharze Świata w Ju-Jitsu i Pucharze Polski...

Satori Jaworzno z sukcesami w Pucharze Świata w Ju-Jitsu i Pucharze Polski w Judo

- Advertisement -

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno z kolejnymi sukcesami na koncie. Tym razem medale przywieźli z Pucharu Świata w Ju-Jitsu oraz z Pucharu Polski w Judo Kata.

Zawodnicy i trenerzy Satori Jaworzno odnoszą kolejne sportowe sukcesy.

W dniach 15-17 września w Czarnogórze odbył się Puchar Świata w Ju-jitsu organizowany
przez Międzynarodową Federację Ju-jitsu (JJIF). W kadrze Polski znalazło się siedmioro zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Kamil Durlak, Karol Durlak, Hanna Kałuża, Adela Niciarz, Alicja Surowiak, Szymon Kałuża oraz Nikodem Łukajczyk.

W trzydniowym turnieju, w którym startowało prawie tysiąc zawodników, reprezentujących 24 państwa z całego świata, zawodnicy z Jaworzna wywalczyli 1 złoty medal, 2 srebrne medale oraz 2 brązowe medale, łącznie wrócili z 5 krążkami.

W bardzo silnie obsadzonej konkurencji fighting zawodnicy oddali serce na macie, tocząc wiele widowiskowych walk. Alicja Surowiak i Adela Niciarz wywalczyły brązowe medale, Nikodem Łukajczyk i Hanna Kałuża uplasowali się na piątych lokatach, natomiast Kamil Durlak, Szymon Kałuża oraz Karol Durlak rywalizację ukończyli na dziewiątych pozycjach.

Równie dużo emocji było w parterowej konkurencji Ne-waza. Po dobrych walkach Adela Niciarz zdobyła złoty medal, a Nikodem Łukajczyk i Alicja Surowiak zajęli drugie pozycje.

Trener Łukasz Proksa, który sekundował przy macie swoim zawodnikom, podkreśla, że jest niezwykle dumny z postawy wszystkich podopiecznych.

Ponadto 16 września trenerzy Klubu w osobach: Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban reprezentowali nasze miasto w Pucharze Polski Judo Kata, który odbył się w Tarnowskich Górach. Jaworzniccy szkoleniowcy i tym razem nie zawiedli. Bartosz Machna i Dawid Kajdy zwyciężyli w kategorii seniorów natomiast Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban zdobyli złote medale w grupie młodzieżowców.

Wysokie lokaty dobrze wróżą przed zbliżającym się startem w Mistrzostwach Świata Judo Kata, które odbędą się w październiki w Emiratach Arabskich.

[vc_facebook]

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...