Satori Jaworzno trzecią drużyną w Polsce w ju-jitsu

0

W weekend 04-05 listopada w małej hali Spodka w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu Sportowego udział wzięło prawie sześciuset zawodników z ponad siedemdziesięciu klubów z całej Polski. W morderczym, trwającym dwa dni turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerów Patryka Urbana, Krzysztofa Sroke, Bartosza Machne, Dawida Kajdego oraz Marka Tarabure, którzy w konkurencjach fighting oraz newaza zdobyli dwadzieścia dwa medale.

W najmłodszych grupach wiekowych kadetów U12 i młodzików U14 świetnie zaprezentowali się wojownicy jaworznickiego klubu tocząc wiele widowiskowych walk. Złote medale wywalczyli Paulina Białka kat. -36kg, Alicja Surowiak kat. +57kg oraz Nikodem Łukajczyk kat. -55kg. Drugie miejsca zajęli Adam Łąka kat. -55kg i Oliwia Bączek kat. -36kg. Na trzeciej i piątej lokacie uplasowali się kolejno Miłosz Królczyk kat. -46kg oraz Iga Lorek kat. -52kg. Równie dobrze  zaprezentowali się nasi juniorzy U16, U18, młodzieżowcy U21 oraz seniorzy, którzy stoczyli niezwykle wyrównane boje walcząc z krajową czołówką. Pierwsze miejsca wywalczyli Adela Niciarz kat. +63kg, Hanna Kałuża kat. -70kg, Ewa Szadkowska kat. -73kg oraz Krzysztof Kopytek kat. -77kg. Drugą lokatę zajął Szymon Kałuża kat. -60kg. Brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom Karol Durlak kat. -60kg i Szymon Łąka kat. -73kg natomiast Kamil Durlak kat. -60kg. zajął piątą lokatę. Znakomita postawa na macie wszystkich zawodników pozwoliła Klubowi Sportów Walki „Satori” Jaworzno zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Przy okazji głównych zawodów w sobotę 04 listopada rozegrany został Turniej Młodych Mistrzów. Najmłodsi zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno dzielnie stawiali czoła swoim przeciwnikom. Rywalizację ze złotymi medalami ukończyli Amelia Wstenholc kat. -36kg, Magdalena Poniatowska kat. -22kg, Aleksandra Surowiak kat. -30kg, Maciej Gałęźniak kat. -30kg oraz Tymoteusz Czerwonka kat. -38kg. Drugie miejsca zajęli Filip Walicki kat. -27kg i Nikola Jasińska kat. -36kg. Z brązowym medalem rywalizację zakończył Kuba Poniatowski kat. -34kg.

Wspaniały sukces jaworznickiego klubu nie byłby możliwy bez wparcia trenerów obecnych przy macie a także szkoleniowców pomagających w przygotowaniach Darii Osieckiej oraz Anny Woźniak odpowiedzialnej za trening mentalny zawodników.