1. kolejka Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu Salos 2024

0

W minioną niedzielę w hali na Osiedlu Stałym odbyła się pierwsza kolejka Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu Salos 2024. Do rozgrywek zgłosiło się dziesięć zespołów – dziewięć już dobrze nam znanych oraz jedna nowa drużyna (Magic Sport). Przed zawodnikami i kibicami zatem jeszcze osiem interesujących niedziel, podczas których ci pierwsi będą rywalizować na boisku, a ci drudzy śledzić ich poczynania z wysokości trybun.

W pierwszym meczu, który rozpoczął się o godzinie 9:00, zespół Alias musiał uznać wyższość drużyny Team Spirit. Wynik został ustalony we wczesnej fazie spotkania, bowiem po golach TS w 7. oraz 8. minucie, już żadna z drużyn nie była w stanie pokonać bramkarza rywali. Następnie starcie drużyn Hammer oraz No Name zakończone pewnym zwycięstwem drugiej z wymienionych. Do przerwy trzy ciosy, na które Hammer nie był w stanie odpowiedzieć. W drugiej połowie, choć strzelały już oba zespoły, to zdecydowanie częściej No Name. PSV Podłęże remisuje po bardzo zaciętym spotkaniu z Pulmon Negro. Warto odnotować, że obie drużyny w tym meczu goniły wynik po to, by finalnie na tablicy widniał rezultat 3:3. Lambada uległa MCKiS’owi Jaworzno 2:3. W ostatnim meczu natomiast zawodnicy Magic Sport urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki pokonując bramkarza rywali aż osiemnaście razy. Najskuteczniejszym zawodnikiem minionej niedzieli okazał się Dariusz Wilczak (Magic Sport), który uzbierał 5 bramek.