Mali, wielcy programiści. Chłopcy z Jaworzna walczyli w Gigathonie

0

Na finały Ogólnopolskiego Konkursu Programowania dla dzieci ruszyła młodzież z Jaworzna. Odbyły się one na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej w sobotę 3 lutego.

Nie jest tajemnicą, że otaczający nas świat coraz bardziej ulega cyfryzacji. Oznacza to, że jak samochód potrzebuje mechanika tak i technologia potrzebuje między innymi programistów. Zawód ten słusznie kojarzy nam się z dorosłymi ludźmi, którzy tworzą gry i aplikacje, ale czy zamykać się w tej grupie docelowej?

Giganci Programowania prowadzą w naszym mieście kursy, które interesują się taką tematyką. Kursanci, którymi są dzieci i młodzież, mogą dzięki temu uczyć się tworzenia aplikacji czy gier, a przez to rozwijają swoją kreatywność i logiczne myślenie. Dosłownie tłumacząc, jest to inwestycja w zainteresowanie dzieci grami i komputerem. Faktem jest, że nawet w tej dziedzinie młodzi potrafią wiele i zaskakują dorosłych, więc z myślą o nich stworzony został Gigathon, czyli Ogólnopolski Konkurs Programowania dla dzieci.

fot. Giganci Programowania

Uczestnictwo w nim potwierdziło dwóch chłopców z Jaworzna, którym udało się zakwalifikować do finału. A jakie zadania mogą być stawiane dzieciom w takim konkursie? 12-letni Nikodem opowiada nam, że zadaniem dla swojej grupy wiekowej było zaprojektowanie gry, której tematyka miała zachęcić do ekologii, a czas na wykonanie zadania wynosił trzy godziny. Zapewne wielu z nas złapałoby się za głowę, dostając takie zadanie.

fot. Giganci Programowania

Drugim uczestnikiem był 9-letni Grzegorz. Jego grupa tworzyła grę w nieco łatwiejszej aplikacji, co nie znaczy, że zadanie było łatwe. Sam chłopiec jest entuzjastą, który sam tworzy treści w domu takie jak… Działający wirus na komputer: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=tW2eBILRFQw

Ostateczne młodzi jaworznianie nie zajęli miejsc na podium, jednak uplasowali się jako jedni z najlepszych. Ważnymi postaciami jednak są cisi bohaterowie w postaci rodziców, których wsparcie jest niezastąpione w kształceniu młodych programistów. Przy tym wsparciu i pasji życzymy sukcesów w przyszłych konkursach.

Także w tym miesiącu Giganci Programowania zapraszają na bezpłatne warsztaty programistyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Po informacje na ten temat zapraszamy na tę stronę lub dzwonić na numer 536-202-208.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki