Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym

0

Dzień po Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Tenisie Stołowym w ubiegłą niedzielę 17 marca zawodnicy sekcji tenisa stołowego LKS Ciężkowianka Jaworzno wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Wisły. Ania Grubka otrzymała wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki zawodów. Z kolei Franciszek Łysak zwyciężył w kategorii weteranów. Z dobrej strony zaprezentował się także Włodzimierz Szczepanik. Wszyscy świetnie się bawili, nawiązując nowe kontakty. Spotkali również posła na Sejm, trenera Adama Małysza- Apoloniusza Tajnera z którym mieli okazję porozmawiać nie tylko o skokach narciarskich.

Z kolei wczoraj prawdziwa armada młodych tenisistów stołowych LKS Ciężkowianka uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Zrzeszenia LZS rozegranych w gościnnej hali sportowej w Żywcu – Oczkowie. Rywalizację zdominowali zawodnicy z Czechowic Dziedzic. Medaliści mistrzostw będą reprezentować Śląsk podczas Mistrzostw Polski 14 – 16 czerwca w Brzegu Dolnym.

Medale oraz wyróżnienia wręczyli najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wiceprezes Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Wojtanowicz, sekretarz Śląskiego Zrzeszenia LZS Janusz Ciołczyk, członek zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS Grzegorz Garbaciak oraz współorganizatorzy mistrzostw Tomasz Mika i Jerzy Schreiber. Zawody wraz z przedstawicielami Śląskiego Zrzeszenia LZS otwarł medalista paraolimpijski z Aten Adam Jurasz. W punktowej klasyfikacji drużynowej team LKS Ciężkowianka uplasował się na wysokim czwartym miejscu. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się:

Malwina Słowik, Wojciech Kramarz i Wiktor Zubel – 5-6 miejsce w swoich kategoriach wiekowych,

Marek Gancarczyk i Mateusz Kowalczyk – 7-8 miejsce

oraz Michał Słowik, Adrian Bieniek, Anna Grubka i Marta Kowalska – 9-12 miejsce.

Z dobrej strony zaprezentowali się również młodzi zawodnicy LKS Zgoda Byczyna, którzy dotarli na zawody z prezesem Andrzejem Chechelskim.

źródło: Ciężkowianka

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki