Reklama

Marian Folga wygrał Mistrzostwa Facepainting Trophy Hades

AWAP
28/09/2016 13:00

Kolejny sukces jaworznianina Mariana Folgi. Tym razem artysta zwyciężył w Mistrzostwach w Facepaingintu Trophy Hades, które odbyły się w Warszawie. Marian pomalował swoją żonę, Monikę, a jego praca została uznana za najlepszą. W nagrodę jaworznianin otrzymał dyplom i puchar, a także zaproszenie na Mistrzostwa Świata, gdzie będzie reprezentował Polskę. Mistrzostwa odbędą się w Monachium w październiku tego roku.


Co widać na pracy Mariana? - U góry jest Charon przepływający przez rzekę Styks, która prowadzi do świata podziemnego. Po prawej stronie mamy Pola Elizejskie, czyli część krainy Hadesu. Z drugiej strony jest Tartar, czyli mroczniejsza kraina, gdzie lądują wszyscy straceńcy. Na dole jest Hades w złotej zbroi. Widać także porwanie Persefony do świata podziemnego – mówi Marian Folga.

Jaworznianinowi gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Świata!



Zdjęcia: Rafał Pilorz

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama