Wieczorem, 4. października, przed jaworznickim hospicjum zebrała się spora grupa mężczyzn. Tylko wtajemniczeni wiedzieli, że czekają na przyjazd ze Stanów Zjednoczonych charyzmatycznego Donalda Turbitta, który jest emerytowanym strażakiem, biznesmenem i koordynatorem Wspólnot Mężczyzn św. Józefa. To właśnie jaworznicka wspólnota zaprosiła go z wykładem pt. „Miejsce nadprzyrodzonej odwagi”.
Donald Turbit twierdzi, że kobiety zrobiły już wiele dla kościoła katolickiego, teraz czas na mężczyzn. - Nie miejcie nadziei na cud – wierzcie w cud, a się dokona – mobilizował zgromadzonych mężczyzn.
Po wykładzie Donald Turbitt odpowiadał na pytania uczestników. Potem rozpoczął modlitwę wstawienniczą przy śpiewie religijnych pieśni wraz z akompaniamentem gitar.
Na zakończenie Marek Stalmarski, człowiek odpowiedzialny od czterech lat za jaworznicką wspólnotę Mężczyzn św. Józefa, która powstała przy kościele Miłosierdzia Bożego na Borach, złożył podziękowania Donaldowi Turbittowi, wręczając mu pamiątkowy album ze zdjęciami i opisem Jaworzna.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/5d.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/5d.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!