Reklama

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jaworznie

W Jaworznie odbędą się uroczystości związane z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia rozpoczną się w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, gdzie o godzinie 9:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta.

Szczegółowy program uroczystości:



godz. 09.00 – Msza Święta w intencji Mieszkańców i Ojczyzny w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny;
godz. 10.15 – przemarsz orkiestry oraz uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości, okolicznościowe przemówienie, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu artystów ATElier Kultury w Jaworznie;
godz. 10.45 – rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 13 w Jaworznie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Śląskiego Kuratora Oświaty;
godz. 11.00 – składanie kwiatów pod pomnikiem;
godz. 11.30 – musztra paradna przygotowana przez zwycięskie poczty sztandarowe i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na rynku.

źródło: UM Jaworzno

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama