Szachy w Jaworznie to historia sięgająca lat dziewięćdziesiątych. W tym roku Jaworznicki Klub Szachowy obchodzi 20-lecie istnienia. Jego założycielami byli: Tadeusz Szczudło, Władysław Winiarczyk, Edward Sarna i Bożena Jurkiewicz.
Przez 20 lat klub popularyzował szachy wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Zawodnicy zrzeszeni w JKS osiągali wysokie wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. W Jaworznie przez te lata organizowano turnieje szachowe. Wiele osób swój kontakt z szachami rozpoczęło od młodych lat i są one ich pasją do dziś.
Z szachami od 45 lat związany jest Janusz Jeleń. Do dziś gra i zdobywa medale. Pan Janusz aktywnie uczestniczy w życiu szachowym, jest współorganizatorem wielu turniejów i Jaworznickiego Klubu Szachowego.
Jolanta Guzik przygodę z szachami rozpoczęła w 1995 roku, kiedy to do Klubu przyszła jako juniorka - dziś jest już trenerem i opiekunem sekcji szachowej w Jaworznie.
Przez te lata osiągnęła wiele sukcesów. W tym roku w Bydgoszczy na Drużynowych Mistrzostwach Polski nasza kobieca drużyna zdobyła pierwsze miejsce.
Wszystkim szachistom życzymy samych wygranych partii.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/b1.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/b1.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!