Od dwóch lat Miejska Biblioteka Publiczna włącza się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której inicjatorką jest Irena Koźmińska.
W jaworznickiej bibliotece dzieciom książki czytali: prezydenci, pisarze, samorządowcy, radni, lekarze, dziennikarze, urzędnicy, ludzie biznesu i teatru. Akcja czytania prowadzona jest przez cały czas i przebiega pod hasłem Całe Jaworzno czyta dzieciom. Cieszy się ona wielką popularnością. Dzieci chętnie uczestniczą w czytaniu na głos, angażując się i żywo reagując. Dla czytających ludzi to wielki zaszczyt uczestniczyć w tej akcji.
11 października biblioteka organizuje konferencję pt. Wychowanie przez czytanie, w której uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać autorskich wykładów Pani Ireny Koźmińskiej, prezesa Zarządu Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Prelekcje przygotowane są oparciu o książki: Wychowanie przez czytanie oraz Z dzieckiem w świat wartości.
Celem konferencji będzie przedstawienie metod pracy z młodym czytelnikiem, sposobów i praktycznych wskazówek dotyczących wspólnego czytania, wymiana doświadczeń oraz wzmocnienie wśród uczestników przekonania o wadze i roli głośnego czytania dla rozwoju emocjonalnego dziecka.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/6c.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/36/6c.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!