Boazeria angielska MDF – co warto o niej wiedzieć?

REKLAMA

MDF, czyli Medium-Density Fibreboard, to średnio gęsta płyta, która jest wykonana z włókien drzewnych. Jej właściwości praktyczne i estetyczne sprawiają, że można wykorzystywać ją na różne sposoby. Z MDF-u powstaje np. boazeria angielska – element wykończenia, który mimo upływu czasu nie traci na znaczeniu.

Płyta MDF idealnie nadaje się do fornirownia. Można z powodzeniem i znakomitymi efektami umieszczać na niej papiery dekoracyjne czy folie 3D. Poza tym, tworzywo nie jest podatne na pęknięcia. Wynika to z braku ziarna – nie ważne, w którym miejscu przetniemy lub złamiemy płytę MDF, jej struktura i właściwości zawsze pozostaną takie same. Kolejna zaleta to elastyczność, która ma szczególnie duże znaczenie w kontekście wykańczania powierzchni zakrzywionych. Co więcej, MFD jest nie tylko elastyczny, ale również plastyczny – frezowanie zdecydowanie nie wiąże się z koniecznością gorączkowego „urabiania” twardego materiału. Boazerię angielską wykonaną z płyty MDF możemy układać w niestandardowych wnętrzach, których wykończenie wymaga wykorzystania nietuzinkowych rozwiązań.

Płyty MDF tworzy się z włókien drzewnych, jednak skład można w pewnym stopniu modyfikować, nadając materiałowi pożądane właściwości. Wystarczy dodać we właściwych proporcjach określone składniki, aby materiał zyskał dodatkową odporność na wilgoć, zmienił kolor lub stał się niepalny. Warto mieć świadomość, że płyta MDF nie jest tym samym, co powierzchnie wykonane z litego drewna. Przed zakupem, powinniśmy koniecznie zapoznać się z jej właściwościami. Wadliwie wykonany element tego rodzaju może puchnąć, łamać się i rozwarstwiać w trakcie eksploatacji wnętrza. Warto zwrócić uwagę również na szybkie wchłanianie wody. Podobna właściwość zdecydowanie utrudnia stosowanie farb lateksowych. Zanim zdecydujemy się na zakup boazerii MDF, zapoznajmy się z parametrami przedstawianego towaru. Dbajmy również o to, by wybierać wiarygodnych producentów oraz sprzedawców, którzy troszczą się o jakość. Dzięki zachowaniu czujności i zdrowego rozsądku mamy szansę zyskać element wykończenia wnętrza, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania i będzie doskonale spełniał swoje funkcje pomimo upływu lat.

Boazeria angielska MDF to znakomity dodatek do różnorodnych wnętrz. Dzięki niej aranżacje mają szansę zyskać pożądany charakter, stając się jednocześnie niezwykle funkcjonalnymi i pozostając takimi przez lata. To ważne we wnętrzach wykończonych właściwie we wszystkich stylach – nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym, industrialnym czy nawet designerskim.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki