Ranking perspektyw 2021- jaworznickie szkoły wśród najlepszych w Polsce!

Z przyjemnością ogłaszamy, że technika wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zostały wyróżnione w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2021 – Technikum nr 5 oraz Technikum Nr 6 im. Jana III Sobieskiego otrzymały tytuł Złotej Szkoły 2021!

REKLAMA

Jak powiedziała nam pani Dyrektor Simona Smugowska, zajęli oni najwyższe pozycje wśród jaworznickich szkół. Wielkie brawa.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny dla młodzieży „Perspektywy” wydawany od 1998 roku w Warszawie. Kryteria rankingu techników są następujące: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 20%, matura – przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Wśród stu najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się Technikum nr 5 (8 miejsce w województwie) oraz Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego (13 miejsce w województwie), dzięki czemu utrzymały znak jakości Złotej Szkoły 2021.

To najwyższe odznaczenia spośród wszystkich jaworznickich szkół średnich oraz jedyne wyróżnione technika w naszym mieście. Jest za co gratulować ! I całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom, którzy wspięli się tak wysoko. Dzięki nim możemy z dumą chwalić się naszym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Źródło oraz całość rankingu w linku poniżej.

https://2021.technika.perspektywy.pl/

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki