Tomasz Jędrzejko z Jaworzna został wyróżniony podczas 6. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2026. Jury doceniło jego pracę „Granica 1”, zwracając uwagę na ciekawe poszukiwania w obrębie materii malarskiej oraz twórczy dialog z tradycją op-artu.
Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2026 rozpoczął się w piątek w Galerii Bielskiej BWA. Wydarzenia odbywają się także w przestrzeniach współorganizatorów, m.in. Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Galerii Fotografii B&B oraz Galerii PPP ZPAP Okręg Bielsko-Biała.
Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu ogłoszono laureatów tegorocznych nagród. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Jędrzejko, mieszkaniec Jaworzna. Artysta otrzymał wyróżnienie specjalne za pracę „Granica 1”.
Za interesujące poszukiwania w obrębie materii malarskiej oraz twórczy dialog z tradycją op-artu - uzasadniło jury swoją decyzję.
Reklama

To kierunek w sztuce, który opiera się m.in. na grze złudzeń optycznych, rytmie, geometrii i wrażeniu ruchu.
Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej przyznało jury w składzie: prof. Grzegorz Hańderek, Ewa Łączyńska-Widz oraz Piotr Sarzyński. W ramach festiwalu wręczono również główne nagrody, wyróżnienia specjalne, nagrody specjalne w postaci wystaw indywidualnych oraz wyróżnienia redakcji patronackich.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze