REKLAMA

Coraz częściej słyszymy o influencerach. Są to osoby, które zarabiają na swoich kontach na portalach społecznościowych, takich jak Instagram. Oczywiście muszą spełniać określone wymagania, aby dostać płatne oferty współpracy. Zdjęcia, które dodają, są zawsze najwyższej jakości, ale głównym czynnikiem warunkującym są followersi, a dokładniej ich liczba na Instagramie. W tym artykule opisujemy sposoby na to, jak zdobyć obserwujących na Instagramie, by w przyszłości również móc czerpać z tego korzyści.

Zakup followersów

Najszybszym sposobem na zdobycie obserwujących jest ich zakup. Dzięki temu możesz w krótkim czasie otrzymać wiele followersów. To znacznie przyspieszy rozwinięcie twojego profilu na Instagramie i sprawi, że twoje konto będzie prezentowało się lepiej. Wielu influencerów zaczynało właśnie w taki sposób, ponieważ nie jest łatwo uzyskać tysiące obserwujących, nie będąc znanym z telewizji. Zakup obserwacji to po prostu dobry sposób na zbudowanie solidnych podstaw – łatwiej pozyskiwać kolejne obserwacje, kiedy na profilu są ciekawe zdjęcia i imponująca liczba followersów.

Reklama

Kolejnym sposobem jest reklama. Dzięki reklamie możesz trafić do osób, które będą zainteresowane twoim profilem. Jest to bardzo dobry sposób na zdobycie takich followersów, którzy w przyszłości będą z zaciekawieniem śledzić twoje konto oraz lajkować posty i oglądać relacje. Tacy obserwujący są bardzo wartościowi, ponieważ będą zaangażowani w twój content. Musisz jednak przygotować się na to, że koszt pozyskania takich obserwujących będzie znacznie wyższy niż w przypadku zakupienia obserwacji. Jeśli masz ograniczony budżet, to najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch metod. Zakupione obserwacje pozwolą ci na osiągnięcie pewnego pułapu, który przy zastosowaniu wyłącznie organicznych metod byłby niemożliwy. Natomiast ustawienie reklamy pomoże ci pozyskać followersów, którzy będą szczerze zainteresowani twoim profilem.

Shotouty

Jeśli jednak chcesz na początku ograniczyć fundusze na Instagram, warto pomyśleć o tzw. shotoutach. Są to wzajemne polecenia użytkowników, a dodaje się je w relacjach. Możesz poszukać osób, które prowadzą konta o podobnej tematyce i tak jak ty chcą je rozwijać. Będziecie mogli się w tym wesprzeć i wzajemnie trafić do swoich fanów. Jest to kolejny sposób na pozyskanie zaangażowanych followersów. Miej jednak na uwadze, że nie zagwarantuje ci on tysięcy nowych obserwacji. Jest to bardziej metoda, która zachęci takie osoby, które pomogą ci budować aktywną społeczność wokół twojego konta.

Follow za follow

Ostatnim ciekawym sposobem na pozyskanie obserwacji jest follow za follow. Jest to jednak metoda, którą należy stosować z umiarem. Jeśli zaczniesz obserwować zbyt wiele osób naraz, Instagram może zablokować ci konto. Nie warto też obserwować zbyt dużej ilości użytkowników – konta, które obserwują po 5000- 7000 osób wyglądają na spamerskie i mogą odpychać innych. Najlepiej jest znaleźć podobnych do siebie użytkowników i razem zbudować swoją małą społeczność – wzajemnie się obserwować, polubiać posty i pisać komentarze. Dzięki temu na twoim koncie zawsze coś się będzie działo.

Tak jak napisaliśmy wcześniej, najlepiej jest połączyć ze sobą wszystkie opisane w tym artykule metody. Zagwarantuje to optymalizację kosztów, jak i zainteresowanie profilem. Jednak z pewnością największą zaletą będzie napływ coraz większej liczby followersów.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki