wtorek, 5 grudnia, 2023

Dał się oszukać niemieckiemu pośrednikowi. Jaworzniccy policjanci odzyskali 770 tysięcy złotych

Strona głównaNewsDał się oszukać niemieckiemu pośrednikowi. Jaworzniccy policjanci odzyskali 770 tysięcy złotych

Dał się oszukać niemieckiemu pośrednikowi. Jaworzniccy policjanci odzyskali 770 tysięcy złotych

- Advertisement -

Funkcjonariusze KMP Jaworzno odzyskali 770 tysięcy złotych, które należały do 25-letniego mieszkańca Imielina. 25-latek dał się oszukać niemieckiemu pośrednikowi.

Mieszkaniec Imielina stracił 770 tysięcy złotych przez nieuczciwego pośrednika z Niemiec.

25-latek zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży samochodu klasy premium w atrakcyjnej cenie, zamieszczonym na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego ze sprzedającym mężczyzna otrzymał informację, że pojazd jest do odbioru na terenie Niemiec. Ponadto został poinformowany, że ewentualna zapłata miałaby nastąpić po obejrzeniu samochodu i sprawdzeniu go w Niemczech. Jak przekonuje jaworznicka policjasprzedawca w ten sposób uśpił czujność mężczyzny.

Pokrzywdzony wysłał do Niemiec przedstawiciela swojej firmy, aby ten sprawdził samochód i doprowadził do finalizacji transakcji. Na miejscu pracownik 25-latka obejrzał auto i sprawdził dokumenty. Wszystko wydawało się prawidłowe i legalne. W związku z tym kupujący przelał na konto sprzedającego 770,550 złotych.

Niestety po dokonaniu przelewu kontakt z wystawcą ogłoszenia „urwał się”, a odbiór pojazdu był niemożliwy. Jak się okazało, właścicielem samochodu była inna firma, a sprzedającym był nieuczciwy pośrednik. W efekcie mężczyzna stracił pieniądze, a za zapłatę nie otrzymał samochodu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą jaworznickiej komendy po uzyskaniu zawiadomienia, niezwłocznie skierowali wniosek do Dyrektora Zespołu Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich, w celu zablokowania przelanych środków oraz wszczęli śledztwo w tej sprawie. W wyniku szybkich działań mundurowi odzyskali ponad 700 tysięcy złotych należące do zgłaszającego. Czynności w tej sprawie prowadzi również policja niemiecka, która dąży do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

KMP Jaworzno przypomina, żeza atrakcyjną ceną towaru może kryć się próba oszustwa. Oferty sprzedaży towarów w zaniżonej cenie, nieodpowiadającej wartości rzeczywistej, powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Przy zakupie samochodu zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia auta. Należy sprawdzić dokumenty pojazdu oraz numer VIN. W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy „z góry”. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu czy szybkiego sfinalizowania transakcji, powinien wzmóc naszą czujność.

[vc_facebook]

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...