wtorek, 5 grudnia, 2023

Marszałek województwa Jakub Chełstowski oraz trzech radnych przystąpiło do klubu KO

Strona głównaNewsMarszałek województwa Jakub Chełstowski oraz trzech radnych przystąpiło do klubu KO

Marszałek województwa Jakub Chełstowski oraz trzech radnych przystąpiło do klubu KO

- Advertisement -

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz trzech radnych, którzy rok temu odeszli z Prawa i Sprawiedliwości, dołączyło właśnie do klubu Koalicji Obywatelskiej Sejmiku Województwa Śląskiego. Oznacza to, że tzw. opozycja przejęła władze w samorządzie.

Marszałek Jakub Chełstowski oraz radni sejmiku — Maria Materla, Alina Nowak oraz Rafał Kandziora — rok temu przeszli z Prawa i Sprawiedliwości do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”.

Jak tłumaczono, powodem takiej decyzji był m.in. problemy wynikające ze sporu z Unią Europejską, czy konflikt z mieszkańcami różnych miejscowości w sprawie kolei do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Dzisiaj 25 września 2023 roku zostały podjęte przez nich kolejne, ważne dla polityki w naszym regionie, decyzje. Politycy ogłosili, że wstępują do klubu Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Śląskiego. Tym samym Klub „Tak! Dla Polski” w Sejmiku przestaje istnieć.

Myślimy lokalnie, działamy globalnie – mówi Maria Materla

Działamy razem w obliczu tego, co dzieje się w kraju i regionie. To nasze połączenie nie jest obliczone tylko na najbliższe wybory parlamentarne, ale to także krok milowy w kierunku zbliżających się wyborów samorządowychskomentował Poseł Wojciech Saługa.

Cieszę się, że wstępujemy do klubu Koalicji Obywatelskiej. Województwo śląskie jest w ostatnim czasie najbardziej aktywne politycznie, ale zachęcam do tego także inne samorządy regionalne, aby poszły tą drogąpowiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Taka zmiana sprawiła, że tzw. opozycja przejęła władze w samorządzie.

[vc_facebook]

 

 

 

- Advertisment -

MIKOŁAJ Z WYPIEKAMI W GALERII GALENA! SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM I WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Ho, ho ho!  W najbliższą środę, 6 grudnia Galerię Galena odwiedzi Święty Mikołaj! W godz. 14:00-19:00 na gości galerii czekać będzie mnóstwo atrakcji: Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i...

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...