sobota, 20 kwietnia, 2024

Silbert wycofuje się z planów budowy „obwodnicy Góry Piasku”

Strona głównaNewsSilbert wycofuje się z planów budowy "obwodnicy Góry Piasku"

Silbert wycofuje się z planów budowy „obwodnicy Góry Piasku”

- Advertisement -

Na ulicy Wolności odbyło się dziś – 3 kwietnia br. – spotkanie prezydenta Pawła Silberta i Tadeusza Kaczmarka. To „spontaniczne” spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 13:00, wydaje się mało transparentne, ponieważ wielu mieszkańców dowiedziało się o nim pocztą pantoflową.  I bardziej wyglądało na prowadzenie kampanii wyborczej niż na merytoryczną dyskusję.

Mieszkańcy mieli pretensje do prezydenta, że nie informował o spotkaniu, a teraz odbywa się ono na ulicy, gdzie nie można spokojnie porozmawiać.

Prezydent nie był zadowolony również, że na spotkaniu pojawiła się nasza kamera.

Finalnie Jaworzno wycofało się z trzech pomysłów przeprowadzenia „obwodnicy Góry Piasku” i zleciło zaprojektowanie nowej ścieżki, która ma kończyć się za cmentarzem.

Presja ma sens. Urzędnicy narysowali ołówkiem nowy ślad drogi i powiadomili, że projektanci dostali takie zlecenie na przygotowanie kolejnej alternatywy.

 

Zapis całego spotkania, ze względu na warunki atmosferyczne i silny wiatr, w zakresie nagranie audio jest słabej jakości:

 

 

Stowarzyszenie Zielone Jaworzno- interwencja mieszkańców ulicy Wolności

 

4 KOMENTARZE

  1. Żeby to miało sens trzeba byłoby zrobić przedłużenie ul. Jaworowej do ul. Bukowskiej. I co, robić skrzyżowanie z Jaworową od.nowa, drugie rondo w tak bliskiej odległości od istniejącego i wycinać niepotrzebnie las? Rozumiem protesty mieszkańców ale wystarczyłoby trochę zmodyfikować wariant W-02, żeby wystarczająco odsunąć drogę od domów.

    • Oj tam miało być zrobione, pamiętaj nikt tyle nie obieca ile władza, zwłaszcza przed wyborami.
      A tego typu „konsultacje” to przecież od lat Silbertowy standard, ta ekipa uważa że wie wszystko najlepiej i wręcz brzydzi się jakimkolwiek kontaktem z mieszkańcami, ci do niczego ekipie mazutowego potrzebni nie są. Jedyna sytuacja kiedy sobie przypomniał o mieszkańcach – to kampania wyborcza dlatego za pieniądze miasta Silbert swoją podobizną miasto okleił pod płaszczykiem przygotowania „strategii”. Do dnia wyborów podaje że mieszkańcy mają cis do powiedzenia, a po ogłoszeniu zwycięstwa wrócą do buty „wybrańców”.

  2. Nie słychać wyraźnie, ale w 2:16 Silbert powiedział mniej więcej „idealnie ją wprowadzić do tego ronda” (Bukowska – Sobieskiego). I tak trzeba właśnie zrobić, ale to się kłóci z naszkicowaną na mapie nową koncepcją poprowadzenia tej drogi za cmentarzem.

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...