Reklama

Fałszywe maile ze skarbówki

AWAP
26/02/2019 12:17
Zawiadomienie o wszczęciu kontroli skarbowej otrzymał znany jaworznicki piekarz, Stanisław Bigaj. Być może informacja nie wzbudziłaby podejrzeń, gdyby nie została wysłana po godzinie 22.00 w niedzielę.
- Kolejną podejrzaną rzeczą były liczne pomyłki w datach rzekomo mającej się odbyć kontroli. Poza tym było tam parę szczegółów, które dały nam do myślenia, że może to być próba wyłudzenia naszych danych - powiedział Stanisław Bigaj.

Przesłaliśmy wspomnianego maila do Urzędu Skarbowego, by urzędnicy wyjaśnili sytuację.

- Wczoraj (25 lutego, przyp. red.) dostawaliśmy sygnały od podatników, że otrzymywali zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Urząd Skarbowy nie zawiadamia podatników o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej za pomocą maili. Prosimy o nieotwieranie tych maili, nie odpowiadanie na nie, bo najprawdopodobniej są one próbą oszustwa - wyjaśniła Edyta Celarek z Urzędu Skarbowego w Jaworznie.

W takich mailach mogą kryć się również złośliwe oprogramowania, które po otwarciu załącznika zniszczą nasze komputery. Do redakcji gazety Co Tydzień dotarł podobny mail. Dlatego jeszcze raz przestrzegamy. Bądźcie czujni i nie otwierajcie podejrzanych wiadomości, a zwłaszcza załączników.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do