Reklama

I LO – MISTRZEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie to szkoła wyróżniająca się w wielu dziedzinach. Jedną z nich są podstawy przedsiębiorczości.

Uczniowie w ramach szkolnych zajęć uczestniczą w innowacyjnym programie edukacyjnym ,pod auspicjami Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach programu organizują i prowadzą miniprzedsiębiorstwa; umożliwia to przygotowanie się do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Licealiści z I LO przygotowują biznesplan pozwalający sprawnie realizować produkcję , zajmują się marketingiem, prowadzą dokumentację finansową oraz sprzedają swój produkt lub usługę.


Młodzież z Jedynki wielokrotnie uczestniczyła w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, uzyskując wysokie oceny za swoją działalność. Do uczniowskich sukcesów w dziedzinie przedsiębiorczości przyczyniła się mgr Katarzyna Wilgos , wspierająca młodych przedsiębiorców na każdym etapie ich biznesowych działań.

Reklama

Kolejne wyróżnienie , z którego może być dumna społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie , to otrzymanie tytułu Najaktywniejszej Szkoły Dnia Przedsiębiorczości 2020 . Patronat Honorowy nad działaniami prowadzonymi w ramach Dnia Przedsiębiorczości objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Świadczy to o wysokiej ocenie działań szkół , które rozwijają kompetencje finansowe i społeczne.


PD


[vc_facebook]


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości