Reklama

I znowu Jagiellońska – urągające warunki życia

AWAP
20/02/2010 10:18
Jak się okazuje, większość budynków na ul. Jagiellońskiej w Szczakowej, w których są mieszkania komunalne ma nieuregulowany stan prawny. Czyli nie wiadomo, kto tak naprawdę jest ich właścicielem. Stąd mieszkańcy niejednokrotnie narażeni na prawdziwą gehennę.


W poniedziałek i we wtorek zajmowaliśmy się mieszkaniami przy ul. Jagiellońskiej 62. Przez cały weekend mieszkańcy byli zalewani wodą z pękniętej rury wodociągowej. Tak samo, jak ten budynek, nieuregulowany stan prawny ma kamienica przy ul. Jagiellońskiej 21. Od 4 lat mieszkania pani Stanisławy i jej sąsiadów są zalewane wodą lecącą z dziurawego dachu. Cały weekend lało się z sufitu. Dziś sytuacja się powtórzyła. Mieszkańcy nie wierzą już w jakiekolwiek działania Biura Obsługo Mieszkańców Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Szczakowej. Pracownicy spisują protokoły i na tym kończy się ich dobra wola. Mieszkańcy są wręcz zrozpaczeni. Dziś dopiero na wyraźną nasza interwencję przyjechali pracownicy Biura obejrzeć mieszkania i ponownie zaczęli spisywać protokoły. W końcu podjęto decyzję, że jeszcze dziś będzie usuwany lód z rynien.
Dach był już kilkakrotnie łatany. I na tym koniec. Podobnie, jak to jest w przypadku budynku przy ul. Jagiellońskiej 62, MZNK nie może przeprowadzić kapitalnego remontu, bo kamienica nie jest własnością gminy. Prawowici właściciele są poszukiwani, a MZNK założyło sprawy sądowe o przejęcie przez miasto tych nieruchomości poprzez „zasiedzenie”. Zastanawia jednak fakt – skoro budynki nie są własnością gminy, na jakiej podstawie mieszkania uznano za komunalne i skierowano tam ludzi skazując ich na życie w tak urągających warunkach.


UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/16/97.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/16/97.jpg" /]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do