Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna zaprasza na obchody rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Już w niedzielę w Szczakowej będzie można zobaczyć walki rycerskie i zapoznać się ze średniowiecznymi obyczajami.
Co prawda rocznica bitwy pod Grunwaldem wypada 15 lipca, ale organizatorzy obchodów w Szczakowej zapraszają na świętowanie zwycięstwa polskiego rycerstwa nad Krzyżakami już w najbliższą niedzielę, 3 lipca.
Największą atrakcją corocznych obchodów w Szczakowej jest udział Bractwa Czarnego Rycerza, które specjalizuje się w odtwarzaniu średniowiecznych zwyczajów.
Dlatego będzie można zobaczyć emocjonujące walki panów w zbrojach a także zapoznać z bronią, strojami i sprzętami z tamtego okresu.
Impreza rozpocznie się od mszy świętej. Następnie barwny orszak prowadzony przez uzbrojonych wojów przejdzie na teren przy Domu Kultury w Szczakowej, gdzie będzie można zobaczyć główne atrakcje tego dnia.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/2b/50.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/2b/50.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!