Reklama

Konkurs na najlepszego dzielnicowego. Plebiscyt już trwa!

Trwa ogólnopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego, w którym o głosy walczą także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Szansę na nagrody mają nie tylko policjanci, ale również osoby, które zgłoszą i uzasadnią kandydaturę swojego dzielnicowego.

Za organizację plebiscytu odpowiada Komenda Główna Policji we współpracy z Telewizja Puls oraz twórcami serialu „Dzielnica strachu”. To już czwarta edycja internetowego głosowania prowadzonego w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu. 

Celem kampanii społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym – informuje na swojej stronie Komenda Główna Policji.

Reklama

Fot. dzielnicabezstrachu.pl

Głosowanie rozpoczęło się 16 lutego i potrwa do 16 kwietnia. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej akcji: dzielnicabezstrachu.pl.

Przy pierwszym zgłoszeniu konieczne jest krótkie uzasadnienie kandydatury dzielnicowego. To właśnie autorzy najlepszych opisów mogą liczyć na nagrody. Po dokonaniu zgłoszenia można oddawać głos na swojego kandydata raz dziennie przez cały okres trwania plebiscytu. Osoby, które chcą jedynie wesprzeć swojego dzielnicowego, mogą zagłosować poprzez podanie jego danych i wpisanie choćby krótkiej informacji w polu uzasadnienia.

Reklama

Na zwycięzcę tytułu Super Dzielnicowy 2026 czeka statuetka, nagroda finansowa oraz możliwość poznania kulis produkcji serialu, a nawet epizodyczna rola na planie. W dzielnicy laureata zaplanowano także uroczystą galę finałową z udziałem aktorów, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

W Jaworznie mieszkańcy mogą oddać głosy na 15 dzielnicowych pełniących służbę w poszczególnych rejonach miasta. To właśnie oni każdego dnia patrolują swoje osiedla i pozostają w stałym kontakcie z mieszkańcami. Pełna lista jaworznickich dzielnicowych wraz z przypisanymi im rejonami dostępna jest tutaj.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/02/2026 14:33
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wacek - niezalogowany 2026-02-18 18:05:08

    a kto woogle jest moim dzielnicowym - nigdy takowego nie widzialem - moze go nie ma ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grzybiarka - niezalogowany 2026-02-18 18:07:38

    Nikt nie wie kto jest w naszej dzielnicy dzielnicowym

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama